Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Nzulezo

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Nzulezo


Q: Čo je Ghana Nzulezo?
A: Ghana Nzulezo je osada postavená na stromoch ponad lagúnou v západnej Ghane.

Q: Ako sa tam dostať?
A: Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo motorkou z miest Amedzofe, Akatsi alebo Aflao. Cesta trvá zhruba tri a pol hodiny.

Q: Aký je vstupný poplatok?
A: Vstupný poplatok je zvyčajne kolem 5 GHc, teda zhruba 1 USD.

Q: Môžem v Nzulezo prenocovať?
A: Áno, v osade sú niektoré ubytovacie zariadenia, ale zvyčajne sú jednoduché a bez elektrickej energie. Odporúča sa si priniesť so sebou vlastnú posteľnú bielizeň.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Nzulezo?
A: Najlepšia doba na návštevu Nzulezo je v období sucha, teda od decembra do marca.

Q: Je v Nzulezo možné zaplatiť kartou?
A: Nie, v Nzulezo nie je možné zaplatiť kartou. Odporúča sa mať pri sebe hotovosť.

Q: Aký je jazyk používaný v Nzulezo?
A: Dominantným jazykom v Nzulezo je Ewe, ale mnoho ľudí tam hovorí aj anglisky.

Q: Je v Nzulezo bezpečné?
A: Áno, Nzulezo je bezpečná oblasť. Odporúča sa však dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako napríklad nechať cennosti v hoteli alebo so sebou nosiť len minimum peňazí.


Počasie Ghana Nzulezo


Ghana je krajina, kde sa počasie môže meniť len za pár hodín. Špeciálne na mieste ako Nzulezo, kde sa nachádza palafitová dedina, je toto obzvlášť dôležité. Nzulezo je jedno z najúžasnejších miest v Afrike, ktorého charakteristickým znakom je, že je postavené uprostred jazera Tadane.

Ak hovoríme o počasí v Nzulezo, všetko závisí od ročného obdobia. Všeobecne platí, že obdobie sucha začína v novembri a končí v apríli. Počas tohto obdobia je Nzulezo suššieho charakteru, s menšou zeleňou a menej prekvitajúcou rastlinnosťou.

Na druhej strane, obdobie dažďov sa začína v máji a trvá až do októbra. Počas tohto obdobia sa Nzulezo zmení na zelené mesto, plné rastlinnej a živočíšnej diverzity. V tomto období môžu byť oblasti okolo palafítových osád často zaplavené a mnohokrát je k výprave po dedine nutné si vziať gumáky.

Vzhľadom k tomu, že je Nzulezo postavené uprostred jazera, je povrch inej povahy ako v suchých oblastiach. V niektorých oblastiach sú cesty a plochy pevné, zatiaľ čo iné miesta môžu byť mäkké a v náklonoch. Cesty môžu byť prechodné, pretože voda môže príležitostne zaplaviť mnohé miesta.

V obecnej rovine, počasie v Nzulezo je udržované na relatívne príjemnej teplote, s najvyššou teplotou dosahujúcou okolo 31-32 ° C v januári, februári a marci. V júni a júli, v období dažďov, teploty klesajú na približne 28-29 ° C.

Celkovo je počasie v Nzulezo rovnako zaujímavé ako samotná dedina. Od suchého obdobia s menšou zelenou a viac exponovaným palafitovým osadám až po obdobie dažďov, kedy sa oblasť transformuje na zelené mesto so zaplavenými oblasťami, mäkkými plochami a rôznymi možnosťami, kde sa vieš prepraviť po okolí vlastnými očami. Celkom určite, navštívenie Nzulezo bude nezabudnuteľným zážitkom bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete vydať na cestu.


Ubytovanie Ghana Nzulezo


Ghana, známa aj ako Zlaté pobrežie, je fascinujúcou krajinou na západnom pobreží Afriky. Nachádza sa tu množstvo úchvatných miest a jedným z nich je Nzulezo, unikátne miesto so špeciálnym ubytovaním.

Nzulezo, čo v miestnej jazyku znamená "vodná osada", je jedným z najznámejších turistických miest v Ghane. Nachádza sa v jazere Amansuri, v blízkosti mestečka Beyin. To, čo robí Nzulezo takým zvláštnym, je, že je to stupňovitá osada postavená na drevených paľubách a kmeňoch, ktoré sa tiahnu do hĺbky jazera.

Podľa miestnych legend, osadu založili v 16. storočí kmeň Nzema, ktorí tu hľadali bezpečný úkryt pred útokmi nepriateľov. Postavili si drevené domy na kmeňoch, aby sa mohli ochrániť pred vojskami, zvieratami a nájezdníkmi. Odvtedy osada prešla mnohými zmenami, ale stále je domovom pre niekoľko rodín.

Aby ste sa dostali do Nzuleza, musíte sa postaviť na čln a preplaviť sa cez jazero. Cesta je veľmi malá a môže trvať približne 45 minút. Počas plavby si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú prírodu, stromy a zvieratá, ktoré obývajú jazero.

Keď dorazíte do osady, budete prekvapení jej jedinečnou atmosférou. Domčeky sú vyzdobené tradičnými vzormi a štruktúrami, a vyznačujú sa jednoduchosťou a prirodzeným dizajnom. Väčšina obyvateľov žije z rybolovu a pestovania plodín ako je kassau.

V osade si môžete prenajať domcek na niekoľko dní a zažiť život v Nzuleze. Bývacie prostredie je jednoduché a skromné, ale to je to, čo robí túto skúsenosť takým výnimočným. Budete žiť v srdci prírody, sústredení na základné potreby a ceniac si jedinečné momenty spojené s každodenným životom v osade.

Okrem ubytovania si môžete užiť aj rôzne aktivity v okolí. Môžete sa vydať na prehliadku osady s miestnym sprievodcom, navštíviť školu a spoznať sa s miestnymi obyvateľmi. Môžete tiež vyskúšať rybolov alebo si prenajať kánou a preskúmať okolie jazera.

Nzulezo je miestom, ktoré vás ohromí svojou jedinečnou atmosférou a prívom k prírode. Je to skutočné skvostné miesto, kde môžete preskúmavať krásy Ghany. Ak plánujete navštíviť túto fascinujúcu krajinu, nezabudnite si nechať trochu času na zastávku v Nzuleze a zažiť jeho jedinečný šarm.


Letenka Ghana Nzulezo


Ghana je fascinujúcou africkou krajinou, bohatou na kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Medzi jej najznámejšie turistické atrakcie patrí nezvyčajná dedina Nzulezo, ktorú je možné navštíviť iba vďaka letenke do Ghany.

Nzulezo sa nachádza v západnej časti Ghany, na brehu rieky Tadane. Jedná sa o unikátnu rybársku dedinu, ktorej domy sú postavené na pilieroch nad vodou. Nzulezo znamená "Miesto bezlepkového ryžoviska" a dedina je považovaná za jedno z najzaujímavejších miest v krajine.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nzulezo, musíte si zakúpiť letenku do Ghany. Mnoho medzinárodných aerolínií ponúka priame lety z rôznych častí sveta do hlavného mesta Ghany, Akry. Akonáhle pristanete na letisku Kotoka v Akre, budete môcť začať svoju dobrodružnú cestu do dediny Nzulezo.

Cesta z mesta Akra do Nzulezo netrvá dlho a je to určite jedna z najzaujímavejších ciest, aké ste kedy absolvovali. Cesta vás zavedie cez hustú prales, cez zákutia Ghany, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest a exotická príroda. Môžete obdivovať pohľad na rieku Tadane, ktorá vás sprevádza po väčšinu cesty.

Po príchode do Nzulezo budete fascinovaní krásou dediny a nezvyčajnou architektúrou. Domácnosti sú postavené na pilieroch z drevín, aby ochránili obyvateľov pred povodňami. Tieto tradičné domy, postavené z dreva a trstiniek, sú unikátnou pamiatkou miestnej kultúry.

Okrem fascinujúcich domov je v dedine aj zaujímavý spôsob života. Väčšina obyvateľov sa živí rybolovom a poľnohospodárstvom. Môžete sledovať, ako rybári prichádzajú s lovným úlovkom a pestovatelia vykonávajú práce v poliach.

Pre turistov je Nzulezo ideálnou destináciou pre relax a oddych. Dedina ponúka úplný útek od rušného mestského života a umožňuje vám spojiť sa s prírodou a miestnou kultúrou. Môžete sa vybrať na prechádzku okolo dediny, navštíviť miestne trhy a dokonca sa preplaviť okolo dediny na člne.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať aj na výlet do pralesa, kde máte jedinečnú príležitosť vidieť miestnu faunu a flóru. V pralese môžete vidieť mnoho druhov vtákov, opíc, motýľov a iných zvierat.

Navštíviť dedinu Nzulezo je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať jedinečnú miestnu kultúru a skutočnú prirodzenú krásu Ghany. Ak sa rozhodnete navštíviť túto nezvyčajnú dedinu, nezabudnite si zakúpiť letenku do Akry a zažiť úžasné dobrodružstvo v Nzulezo.

Letenka do Ghany je vstupenkou do sveta fascinujúcej kultúry, nádherných prírodných scenérií a nezabudnuteľných zážitkov. Ak ste dovolenkár s chuťou do objavovania, neváhajte a vyrazte na cestu do Ghany a do dediny Nzulezo. Budete ohromení a nadšení z toho, čo všetko táto úžasná krajina ponúka.


Dovolenka Ghana Nzulezo


Ghana je fascinujúca krajina plná zaujímavých miest na objavovanie a dobrodružstvo. Medzi jednymi z najkrajších a najexotičkejších miest v Gane patrí aj tradičná rybárska dedina Nzulezo.

Nzulezo je rozložená na drevených kolmách nad jezerom Amansuri, v južnej časti krajiny. Táto dedina je vynikajúcim príkladom tradičného afrického spôsobu života, ktorý sa zachováva stáročia. Je vzdialená od hlavného mesta Accra asi päť hodín cesty autom alebo dvoch hodín cesty loďou.

Cesta do Nzuleza je už dobrodružstvo samo o sebe. Musíte absolvovať pár kilometrov na ceste s plnou jamami a nerovnosťami, čím prejdete typickými vidiekmi Ghany. Po príchode do prístavu si zabudnete na všetky nepríjemnosti cesty, keď uvidíte krásne jazero Amansuri a drevené domy Nzuleza.

Dedinu tvorí okolo dvadsiatky domov vyrobených z dreva, niektoré z dreva a slamy. Tieto domy sú postavené na drevených kolmách nad hladinou jazera. Domy nemajú elektrinu ani tečúcu vodu, a tak sú obyvatelia na seba odkázaní. Napriek tomu ponúkajú pohostinnosť a láskavosť návštevníkom, ktorí sem prídu.

Jedným z tradičných zvykov dediny je návšteva miestnej školy. Deti, oblečené v jednoduchých školských uniformách, sú nesmierne radostné, keď sa objavia turisti. Tí môžu poskytnúť deťom oblečenie, knihy alebo ďalšie veci, ktoré im pomôžu v ich vzdelávaní.

V rámci dovolenky v Nzuleze by nemali chýbať ani výlety po jazere Amansuri. Môžete si prenajať miestnu loďku a vydať sa na prechádzku po jazere, kde sa môžete diviť krásnej prírode, rôznym druhom vtákov a možno spotrebovať miestneho rybára, ako lovia ryby.

Okrem krásneho jazera a tradičných drevených domov, môžete navštíviť aj miestne trhy, kde sa predávajú čerstvé ryby, ovocie, zelenina a tradičné remeselné výrobky. Môžete sa tiež zúčastniť miestnych festivalov, hudobných a tanečných predstavení a ochutnať miestne jedlá.

Dovolenka v Gane v dedine Nzulezo je vynikajúcou príležitosťou dozvedieť sa viac o kultúre a tradičných zvykoch afrických dedín. Bude to nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré vám otvorí oči a bude mať trvalý vplyv na vás. Ak ste pripravení na jedinečný zážitok, určite navštívte dedinu Nzulezo.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky