Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Dovolenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte nekonvenčný a exotický cieľ, Ghana je miestom, ktoré by ste si mali určite uvedomiť. Medzi mnohými zaujímavými miestami, ktoré krajina ponúka, sa nachádza aj Tafi Atome Monkey Sanctuary - svätý háj pre opičie druhy. Tento úchvatný prírodný rezervát sa nachádza vo východnej časti Ghany a je domovom rôznych druhov opíc vrátane ohrozených a vzácnych opíc vrubovitých.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je označený ako národný park a je známy prežitím maurských opíc vrubovitých, ktoré sú považované za posvätné v rámci miestnych poverčivých vierov. Rezervát je tiež bohatý na faunu a flóru, s malým jazierkom a hustými črepinami. Jeho súčasťou je aj ekologická farma, kde môžete nájsť rôzne druhy ovocia a korenín charakteristických pre túto oblasť.

Pri návšteve rezervátu budete mať možnosť interagovať s opicami vrubovitými v ich prírodnom prostredí. Cesta viedla cez koruny stromov, zatiaľ čo tieto roztomilé tvory sa hrali a skákali okolo vás. Vyzerajú ako križovka medzi opicami a lemiormi, so svojimi charakteristickými tmavohnedými tvárami a veľkými očami. Jedinečná skúsenosť môžete mať aj s krmením opíc, ktoré sú zvyknuté na ľudskú prítomnosť a sú vzácne priateľské a priateľské.

Okrem opíc budete mať tiež príležitosť obdivovať mnohé ďalšie druhy divokých zvierat a vtákov, ktoré bobria okolo rezervátu. Čo je veľmi zaujímavé, je to, že rezervát ponúka aj nocľahy vo vidieckych chatkách, kde môžete prežiť skutočný africký život. Bude to nezabudnuteľný zážitok, ktorý sa napája na prírodu a kultúru Ghany.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Ghane a navštevujete Tafi Atome Monkey Sanctuary, uistite sa, že ste pripravení na tropický horúčavy. Zároveň by ste mali mať dovolenku dostatočne chudobné odevy a obuv, keďže návšteva tohto miesta si vyžaduje prechádzku a premávanie v prírode. Je tiež odporúčané mať so sebou insect repellent a zabezpečiť, aby ste mali pre pohodlie dostatok vody a občerstvenia.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je jedinečným miestom, kde si môžete nájsť pokoj a harmóniu s prírodou a zároveň sa pripojiť k jedinečnej a vzácnej opicovej komunite. Nechýbajte na tejto nezabudnuteľnej dovolenkovej destinácii v Gane a zanechajte svoje stopy v jej nádhernom prírodnom dedinskom rajóne.


Ubytovanie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak sa chystáte navštíviť Ghánu a hľadáte jedinečné a zážitkové miesto na ubytovanie, Tafi Atome Monkey Sanctuary by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto svätyňa v dedine Tafi Atome je domovom ohrozených druhov opíc a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad do ich životného prostredia.

Svätyňa sa nachádza na východe Ghány, v regióne Volta, a je jednou z najznámejších turistických atrakcií krajiny. Svojou rozlohou približne 12 hektárov poskytuje opicám dostatok priestoru na voľný pohyb a prírodné prostredie, ktoré im zaručuje potrebnú slobodu.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je domovom takmer 300 jedincov opíc, zo štyroch rôznych druhov. Najpočetnejším druhom je mona opica, ale môžete tu nájsť aj green monkey, patas či spot-nosed monkey. Tieto opice sú pre miestnych obyvateľov sacou, ale zároveň majú vysoký význam aj pre ekosystém oblasti.

Pri návšteve svätyne môžete mať možnosť sledovať opice vo voľnej prírode, ako sa hrajú, živia a prebývajú vo svojich skupinách. Jedinečným zážitkom je aj interakcia s opicami, keď môžete pod dozorom skúsených sprievodcov kŕmiť či zavolať ich samotých. Je to príležitosť na priamy kontakt s týmito úžasnými zvieratami a na získanie hlbšieho porozumenia ich správania a potrieb.

Na ubytovanie v Tafi Atome Monkey Sanctuary máte na výber z niekoľkých možností. Môžete si vybrať medzi štýlovými a komfortnými bungalovmi v prírodnom prostredí alebo si zarezervovať miesto na kempu, kde si môžete postaviť stan a spoznať prírodu ešte intenzívnejšie. Niektoré z ubytovacích zariadení ponúkajú aj tradičné ghanézske jedlá, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre vaše chuťové poháriky.

Okrem sledovania opíc a relaxácie v prírode ponúkajú územie svätyne aj iné aktivity. Môžete sa vydať na prechádzku a objavovať okolitú krajinu, navštíviť miestne obce a vypočuť si príbehy miestnych obyvateľov alebo sa vydať na výlet do nedávno objavených vodopádov Kente či ďalších turisticky atraktívnych miest v regióne.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je príkladom udržateľného cestovného ruchu a zároveň dôležitou lokalitou pre ochranu ohrozených druhov opíc. Vaša návšteva v tejto svätyni nie len poskytne vzácnu príležitosť na stretnutie s divokou prírodou, ale aj podporí miestnych obyvateľov a ich úsilie o ochranu tohto jedinečného miesta.


Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana, známa ako „Srdce Afriky“, je fascinujúcou krajinou plnou kultúrnych a prírodných pokladov. Medzi tieto poklady patrí aj Tafi Atome Monkey Sanctuary, útočisko pre opice nachádzajúce sa v európskej časti krajiny. Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť unikátnu prírodu a zároveň pomôcť ochrániť ohrozené druhy, je toto miesto povinnou zastávkou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary, najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Ghana disponuje množstvom letísk, ale najvhodnejším miestom pre prílet je Kotoka International Airport v Akre, hlavnom meste krajiny. Z Kotoky si môžete rezervovať vnútroštátny let do Ho, hlavného mesta regiónu Volta, ktoré je najbližším mestom k Tafi Atome.

Po prílete do Ho si môžete najať miestnu dopravu, ako je taxi alebo motorka, aby ste sa dostali do Tafi Atome. Cesta z Ho do Tafi Atome trvá približne 2 hodiny a ponúka vám možnosť vidieť krásne vidiecke scenérie, tradičné dedinky a erlebné krajiny Gany.

Po príchode do Tafi Atome vás privíta miestny sprievodca, ktorý vám poskytne podrobné informácie o sanatóriu opíc a jeho misii chrániť ohrozené druhy, ako je opica mona. Tafi Atome Monkey Sanctuary je domovom viac ako 40 opíc mona, ktoré sú úplne divoké a voľne sa pohybujú v tejto oblasti.

Sanatórium sa tiež zameriava na vzdelávanie miestnych detí a obyvateľov o dôležitosti ochrany a udržateľného rozvoja. Okrem pozorovania opíc tu môžete absolvovať aj prehliadku dediny a získať prvoradý pohľad na život miestnych ľudí a ich tradičné kultúrne praktiky.

Pri návšteve Tafi Sanatória nemôžete len obdivovať krásne opice a ich prirodzené prostredie, ale tiež ísť na prechádzku do lesov a objaviť rôzne endemické druhy rastlín a vtákov. Tento oblasť je rajom pre milovníkov prírody a fotografov, ktorí sú svedkami ohromujúcej biodiverzity.

Ak sa rozhodnete stráviť viac času v tejto oblasti, môžete si zarezervovať ubytovanie v blízkej dedine a zažiť život miestnej komunity. Môžete sa dozvedieť o ich tradičnom spôsobe života, miestnej kuchyni a podieľať sa na rôznych aktivitách, ktoré miestni hostitelia organizujú, ako sú tanec, remeslá a koncerty hudby.

Navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spojiť sa s prírodou, ochrániť ohrozené druhy a zároveň preniknúť do miestnej kultúry. Výlet začína leteckým spojením z hlavného mesta Akre do Ho a pokračuje cestou do Tafi Atome, kde máte možnosť vidieť opice mona v ich prirodzenom prostredí a objaviť krásy tejto oblasti. Ak máte chuť na dobrodružstvo s kombináciou prírody a kultúry, Tafi Atome Monkey Sanctuary by nemal chýbať na vašom zozname destinácií v Ghane.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Pokiaľ ide o najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane, tu je niekoľko príkladov:

1. Čo je Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Tafi Atome Monkey Sanctuary je rezervácia zasiahnutá lesom v Ghane, ktorá slúži ako prírodný domov pre vzácne opice mona a seke.

2. Aké druhy opíc žijú v rezervácii?
V rezervácii sa nachádzajú dva druhy opíc - mona a seka. Sú to vzácne druhy, ktoré sú považované za ohrozené vyhynutím.

3. Aké je vstupné do rezervácie?
Vstupné poplatky sa líšia, ale väčšinou sa pohybujú okolo 10-15 ghanských cedií pre domácich návštevníkov a 20-25 ghanských cedií pre zahraničných návštevníkov.

4. Môžem v rezervácii fotografovať?
Fotografovanie je povolené, ale musíte byť obozretní a rešpektovať pravidlá rezervácie. Nie je dovolené fotografovať alebo otravovať opice bez súhlasu a odporúča sa používať neinvazívne blesky.

5. Môžem kŕmiť alebo dotýkať sa opíc?
Nie, nie je dovolené kŕmiť ani dotýkať sa opíc v rezervácii. Tieto opice sú chránené a je dôležité zachovať im bezpečnú vzdialenosť.

6. Aké sú otváracie hodiny rezervácie?
Rezervácia je väčšinou otvorená pre návštevníkov od rána do večera. Odporúča sa vopred skontrolovať oficiálnu webovú stránku alebo kontaktovať rezerváciu pri plánovaní návštevy.

7. Odporúča sa získať sprievodcu?
Áno, je užitočné mať sprievodcu, ktorý vám poskytne informácie a ukáže vám najlepšie miesta na pozorovanie opíc. Sprievodcovia majú hlbšie poznanie o ochrane opíc a zabezpečia, aby ste rešpektovali pravidlá rezervácie.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa rezervácie Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane. Je však dôležité si uvedomiť, že sa môžu líšiť a odporúča sa overiť si najaktuálnejšie informácie od oficiálnych zdrojov pred plánovanou návštevou.


Počasie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je západoafrická krajina, ktorá sa pýši pestrým klimatickým prostredím. Jedným z najpopulárnejších miest v Gane je Tafi Atome Monkey Sanctuary, ktoré je domovom pre množstvo opíc a bohatých druhov rastlín a zvierat. Napriek tomu, že Ghana má všeobecne teplé a vlhké podnebie, môžu byť počasie a podmienky v oblastiach ako Tafi Atome svieže a mierne.

Miesto sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a leží v nadmorskej výške 200 až 300 metrov nad morom. Počasie v Tafi Atome sa mení v súlade s ročnými obdobiami a vplyvom monzúnového systému. V období sucha, ktoré trvá od novembra do marca, teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 35 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia dážde klesajú takmer na minimum a miestne klimatické podmienky môžu byť veľmi suché.

Na druhej strane, počas obdobia dažďov (od apríla do októbra), množstvo zrážok v oblasti narastá a môže byť dosť výdatné. Miestne rieky a potoky zvyčajne vylejú z břehov a okolité pôdy môžu byť veľmi mokré. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú okolo 28 - 30 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť môže byť náročná pre niektorých návštevníkov.

V každom prípade by návštevníci Tafi Atome mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, podľa aktuálneho obdobia a lokality. Odporúča sa, aby si turisti priniesli oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre mokré a suché podmienky, a ktoré sú pohodlné na nosenie počas návštevy rezervácie.

Celkovo možno povedať, že neexistuje ideálny čas na návštevu Tafi Atome Monkey Sanctuary, pretože každé obdobie má svoje výhody a nevýhody. Dôležité je mať na pamäti, aké sú klimatické podmienky a prispôsobiť sa im, aby bola návšteva tohto úžasného miesta pozitívnym zážitkom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky