Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Amorgos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


1. Aké je dôležité mesto na ostrove Amorgos?
- Najdôležitejším mestom na ostrove Amorgos je hlavné mesto Chora.

2. Aké je hlavné turistické atrakcie na ostrove Amorgos?
- Hlavnou turistickou atrakciou na ostrove Amorgos je kláštor Panagia Hozoviotissa, ktorý je zavesený na útese nad morom.

3. Ako sa dostanem na ostrov Amorgos?
- Na ostrov Amorgos sa dá dopraviť loďou z Pirea alebo z iných ostrovov Grécka, ako je napríklad Naxos či Paros. V blízkosti ostrova sa nachádza aj letisko.

4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Amorgos?
- Medzi najlepšie pláže na ostrove Amorgos patria Agia Anna, Katapola a Mouros.

5. Ktorú sezónu je najlepšie navštíviť ostrov Amorgos?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Amorgos je jar a jeseň, keď je teplota príjemná a väčšie množstvo turistov ešte neprichádza.

6. Aké je miestne jedlo, ktoré by som mal ochutnať v Amorgosi?
- V Amorgosi by ste mali určite ochutnať jedlá ako sýrový chlieb "ladotyri", tradičnú grécku šalátu "choriatiki" a miestnu ryžovú špecialitu "astaki me riži".

7. Ktoré ďalšie ostrovy by som mal navštíviť po návšteve Amorgosu?
- Po návšteve Amorgosu by ste mali zvážiť aj návštevu blízkych ostrovov ako Naxos, Paros alebo Santorini, ktoré ponúkajú podobne krásne pláže a atrakcie.

8. Aké sú niektoré populárne turistické trasy na Amorgosu?
- Niektoré populárne turistické trasy na Amorgosu zahŕňajú prechádzku k Panagia Hozoviotissa, turistiku na vrchol vrcholu Profitis Ilias, a prechádzky v starých mestských častiach Chora a Katapoly.

9. Aké sú možnosti ubytovania na ostrove Amorgos?
- Na ostrove Amorgos nájdete širokú ponuku ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a malých rodinných penziónov.

10. Aké je počasie na ostrove Amorgos?
- Amorgos má mierny stredomorský podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C a zimné teploty okolo 15-20 °C.


Letenka Grécko Amorgos


Amorgos je malý ostrov v Kykladskom súostroví v Grécku. S svojimi krásnymi plážami, čímsi jedinečným, zachovalou architektúrou a historickými pamiatkami, Amorgos je skutočne zaujímavou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pravú grécku atmosféru a relaxačnú dovolenku. A ak chcete navštíviť tento ostrov, vašou prvou úlohou bude nájsť výhodné letenky Grécko Amorgos a zabezpečiť si svoju cestu.

Náklady na letenku Grécko Amorgos závisia od mnohých faktorov, vrátane sezóny, v ktorej chcete cestovať alebo od leteniska, z ktorého plánujete odletieť. Všetko záleží na vašom rozpočte a preferenciách.

Keď už máte svoje letenky v ruke a priletíte na ostrov, na vás bude čakať rad aktivít a zážitkov. Ak máte radi plážové kúpanie a relax, potom prvé miesto, ktoré musíte navštíviť, je pláž Agia Anna. S jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou je ideálnou voľbou pre plážových turistov.

Ďalším zaujímavým miestom v Amorgose je kláštor Panagia Chozoviotissa. Tento kláštor je významnou historickou pamiatkou a považuje sa za najvýznamnejší kláštor v Grécku. Kláštor sa nachádza na strmých skalách, ktoré sa ponárajú priamo do mora, a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi turistiku a chcete preskúmať celý ostrov, mali by ste sa vybrať na Vrachos velvetsia, najvyšší vrchol ostrova. Táto túra ponúka nádherný výhľad na cele ostrov a okolitý mor.

Pre milovníkov histórie, je zaujímavým miestom návštevy hrobka Epera, kde je možné prehliadnuť zvyšky gréckych pamiatok z obdobia avantgardy.

Ako vidíte, Amorgos má veľa ponúk a návšteva tohto ostrova sú často nezabudnuteľnou vzpomienkou. Ak sa chystáte navštíviť Grécko a máte radi prírodu, zábavu a dovolenkový relax, letenka Grécko Amorgos je ideálnou cestou, ktorá vám umožní objavovať krásy ostrova.


Dovolenka Grécko Amorgos


Amorgos je krásny grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou, plážami s tyrkysovou vodou a bohatou históriou. Jedná sa o ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke.

Prvé, čo vás upúta na Amorgose, sú jeho pôsobivé prírodné scenérie. Ostrov je obklopený dramatickými skalami a útesmi, zatiaľ čo vnútro ostrova je pokryté zelenými kopčekmi, olivovými hájmi a myslienkami. Masívna hora Profitis Ilias je najvyšším bodom ostrova a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Tiež tu nájdete niekoľko malebných dediniek, ktoré sú ako z rozprávky, s bielymi domami a úzkymi uličkami.

Amorgos tiež láka pláže, ktoré sú jedny z najkrajších v Grécku. Napríklad Agia Anna, ktorá je známa ako filmová lokalita pre slávny film "Večnosť a jediný deň", je pokojná a tichá. Pláž Mouros s tmavým pieskom a tyrkysovou vodou je obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody a potápania. Pláž Agioi Saranta je ďalšou výnimočnou plážou so skalami a jemným pieskom. Bez ohľadu na to, ktorú pláž si vyberiete, budete si môcť vychutnať slnečné lúče a osviežujúce vody Egejského mora.

Okrem prírodných krás, Amorgos je tiež bohatý na históriu a kultúru. Na ostrove nájdete množstvo archeologických miest, ako napríklad starú Amorgos, kde sa nachádza staroveký chrám Apollóna. Ďalším miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je kláštor Panagia Hozoviotissa, ktorý je zavesený na útese a ponúka úžasné výhľady na mora. Kláštor je jedným z symbolov ostrova a v ňom sa nachádza vzácna zbierka byzantských ikon.

Amorgos je aj miestom, kde môžete ochutnať tradičnú grécku kuchyňu. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé miestne morské plody, olivový olej a ďalšie typické grécke jedlá. Mali by ste si určite vyskúšať známe grécke jedlo, tzatziki, ktoré je vyrobené z jogurtu, česneku, okurky a olivového oleja. A samozrejme, nezabudnite na čašu ouza, tradičného gréckeho alkoholického nápoja.

Ak hľadáte tichú a pokojnú dovolenku, kde si budete môcť vychutnať krásu prírody a oddýchnuť si od každodenného uponáhľaného života, Amorgos je pre vás ideálna voľba. S jeho nádhernými plážami, bohatou históriou a tradičnou kuchyňou bude Amorgos určite nezabudnuteľnou destináciou pre vašu dovolenku.


Počasie Grécko Amorgos


Grécko Amorgos – Ostrov slnka, bieleho piesku a azúrového mora

Grécko Amorgos je malý ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, a je súčasťou súostrovia Kyklady. Amorgos sa vyznačuje svojimi bledými domami s vykúrenými strechami a úzkymi uličkami posiate farebnými kvetmi. Tento ostrov je zároveň miestom, kde môžete objaviť úchvatné scenérie suspenzových mostov, pobrežného útesov a rušné malé prístavy. Ono, a počasie na Amorgose je tiež veľmi prijemné.

Amorgos má mediteránske podnebie, s miernymi zimami a horúcimi letami. V zime sa teploty zväčša pohybujú okolo 15 stupňov Celzia a v lete sa teploty dostávajú až k 35 stupňom Celzia. Ostrov sa teší približne 300 slnečným dňom ročne, a takže je ideálny pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku na pláži a vyhnúť sa daždovým situáciám. Je však potrebné dodať, že v zimnom období môže pršať a foukať silný vietor.

Jedným z najznámejších miest na Amorgose je kláštor Panagia Hozoviotissa. Tento omamný kláštor je vytesaný do skaly a poskytuje nádherný výhľad na Egejské more. Taktiež je to ideálne miesto na ukončenie náročnej túry v okolí ostrova. Poznávanie krajiny ostrova na bicykli alebo pešo je tiež populárnou aktivitou pre turistov.

Amorgos je známy aj svojimi plážami, ktoré sú ideálne pre vodné športy a kúpanie. Najznámejšou plážou na ostrove je pláž Agia Anna. Jej krištáľová voda a pláž pieskovej farby sú ľahko dostupné z miestneho prístavu. Pláž Mouros je ďalšou krásnou plážou s turisticou, kde sa môžete vydovať na prieskum morského dna alebo vodné športy. Pláž Kalotaritissa je pláž s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou a je obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi.

Všade na Amorgose nájdete vynikajúce grécke jedlá, zarobené z miestnych surovín. Grécka kuchyňa je známa svojimi jednoduchými a chutnými jedlami, ktoré sú zvyčajne pripravené z čerstvých morských plodov, zeleniny a olivového oleja. Je to skutočne výborná skúsenosť počas vašej dovolenky na ostrove.

Grécko Amorgos ponúka množstvo zážitkov pre návštevníkov a je to určite miesto, kam sa chcete vrátiť. Krása ostrova, jeho miestne jedlo a nezabudnuteľné scenérie vás určite nenechajú chladnými. Ak hľadáte miesto pre príjemnú dovolenku alebo kde si len tak oddýchnuť a užiť si gréckè slnečné počasie, grécke Amorgos je vašou odpoveďou.


Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos je jedným z najkrajších a najneobjavených ostrovov Grécka. Nachádza sa v Egejskom mori a je známy pre svoju nádhernú prírodu, krásne pláže a úžasné tradičné dedinky. Ak plánujete návštevu Amorgosu, jednou z dôležitých vecí, ktorú budete musieť zvážiť, je výber ubytovania. Tu je prehľad niektorých možností ubytovania na ostrove Amorgos.

1. Hotel Chora: Hotel Chora sa nachádza v hlavnom meste ostrova, Chora. Tento hotel ponúka pohodlné izby s výhľadom na moro. Okrem pohodlia ponúka aj bazén a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlá. Hotel je tiež veľmi blízko k historickým pamiatkam, trhoviskám a reštauráciám v Chora.

2. Pension Galini: Ak preferujete trochu viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v Penzióne Galini. Tento malý rodinný hotel sa nachádza v blízkosti pláže Aigialis a ponúka útulné izby s výhľadom na more. V Penzióne Galini si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu, a zároveň byť v blízkosti pláže a miestnych atrakcií.

3. Amorgion Hotel: Amorgion Hotel sa nachádza v blízkosti pláže Katapola a je vhodný pre tých, ktorí si chcú užiť krásu prírody a súčasne byť blízko k prístavu. Hotel ponúka moderne zariadené izby a kúpalisko, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom na pláži.

4. Studios Katapola: Ak preferujete samostatné ubytovanie, môžete si vybrať izby v štúdiách Katapola. Tieto štúdiá sa nachádzajú v tichej časti prístavu Katapola a ponúkajú jednoducho zariadené izby s kuchynským kútom. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a obchody, takže budete mať všetko, čo potrebujete na príjemný pobyt.

5. Anemoplion: Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, môže byť príjemnou voľbou Anemoplion. Tento tradičný kamenný dom sa nachádza v malebnom prostredí obce Tholaria, ponúka jednoduché a útulné izby a je obklopený nádherným výhľadom na ostrov. Okrem toho je to ideálne miesto na preskúmanie tradičnej gréckej kultúry a životného štýlu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Amorgos má niečo pre každého. Od luxusných hotelov po útulné penzióny, vždy nájdete vynikajúce ubytovanie na tomto úchvatnom gréckom ostrove. Príďte a objavte krásu Amorgosu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky