Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Atény

Ubytovanie Grécko Atény


Grécko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a jej hlavné mesto Atény ponúka širokú škálu možností ubytovania. Nech už plánujete dovolenku v Aténach na pár dní alebo na dlhší pobyt, určite si vyberiete niečo pre vás.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, Atény ponúkajú množstvo luxusných hotelov a rezortov. Hotel Grande Bretagne sa nachádza v centre mesta a je jedným z najprestížnejších hotelov v Aténach. S jeho výnimočnými službami, elegantným dizajnom a pestrými možnosťami stravovania je ideálnou voľbou pre náročných cestovateľov. Hotel King George vám tiež ponúka luxusné ubytovanie s výhľadom na Akropolu a menej ako 10 minút chôdze od väčšiny historických pamiatok.

Pre tých, ktorí preferujú neformálnejšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, Atény majú aj veľa možností. Mnoho malých rodinných hotelov a penziónov ponúka jednoduché a útulné izby za rozumné ceny. Hotel Plaka sa nachádza v historickom štvrti Plaka, ktorá je známa svojimi úzkymi uličkami, trhoviskami a tradičnými gréckymi reštauráciami. Tento hotel je ideálnym východiskovým bodom na preskúmanie Atén a ponúka dobrú hodnotu za peniaze.

Ak preferujete viac nezávislý štýl ubytovania, môžete si zvoliť aj apartmány alebo domy na prenájom. Tieto môžu byť skvelou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny cestujúcich, ktorí chcú mať viac súkromia a priestoru. Na internete nájdete mnoho stránok, ktoré ponúkajú apartmány na prenájom v Aténach, pričom si môžete vybrať od jednoduchšieho ubytovania až po luxusné apartmány s výhľadom na mesto.

Okrem toho, Atény majú aj množstvo hostelov pre cestovateľov s menším rozpočtom. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné spoločné izby a často majú spoločné obývacie priestory a upratovanie. Mnohé z týchto hosteľov sa nachádzajú v centre mesta v blízkosti historických pamiatok a nočného života.

Ak chcete zažiť autentickú grécku pohostinnosť, môžete sa tiež rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných gréckych zariadeniach, známych ako "pensions". Tieto sú často rodinnými prevádzkami a poskytujú jednoduché izby a bohaté raňajky. Budete mať príležitosť stretnúť sa a spoznať miestnych a ochutnať tradičnú grécku kuchyňu.

Ak plánujete cestovať do Atén, nezabudnite načasovať svoju rezerváciu ubytovania čo najskôr, najmä v letnej sezóne, keď je dopyt po ubytovaní veľmi vysoký. Bez ohľadu na to, aký štýl ubytovania si vyberiete, budete mať určite skvelý zážitok z vášho pobytu v Grécku.


Počasie Grécko Atény


Grécko Atény sú síce známe svojou históriou a kultúrou, no rovnako tak aj svojim nádherným počasím. Súčasťou stredomoria sa môžeme tešiť na veľmi príjemné a teplé letá, no aj pomerné mierne zimy.

Letá v Aténach sú výborné na to, aby ste sa mohli pohybovať vonku, plávať a užívať si rôzne vodné športy. Teploty sa pohybujú od 27 do 32 stupňov Celzia a teplota mora sa dostáva približne na 25 stupňov. Kúpanie v mori vás skutočne osvieži a pomôže vám trochu sa schladiť.

Aj keď nie je zima natoľko drsná ako na niektorých iných miestach Európy, zimy v Aténach sú premenlivé. Môžete sa tešiť na miernu zimu s teplotami mierne pod 10 stupňov Celzia. Väčšinou nie je potrebné nosiť tesné bundy, no sú vhodné teplejšie oblečenia pre chladné rána a večery.

Keď príde jar, príroda sa prebúdza a môžete si vychutnať skutočne krasné kvitnutie rastlín a kvetov. Teploty sa dostávajú na priemerných 20 stupňov a čisté a príjemné počasie vás skutočne uchváti.

Ak by sme museli zhrnúť celoročné počasie v Aténach jedným slovom, určite by to bola "príjemnosť". Teploty sú prevažne ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať prírodu, pláže a pamiatky v Aténach počas roku. Samozrejme, existujú dni s vysokými teplotami, ale aj dni s daždivým a zamračeným počasím. No bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na pohodové a príjemné počasie v Grécku Atény.


Dovolenka Grécko Atény


Grécko - Atény: Kultúra, histórie a slnko

Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a nie je divu. Táto krajina má bohatú históriu, nádherné pláže a skvelú kultúru. Ak plánujete dovolenku v Grécku, určite by ste mali zvážiť návštevu Atén - hlavného mesta tejto krajiny.

Atény sú jedným z najstarších miest na svete a hrajú dôležitú úlohu v histórii civilizácie. Pýtate sa prečo? Toto mesto je domovom slávnej Akropoly, ktorá je zároveň symbolem gréckej kultúry a histórie. Akropolis je staroveký komplex budov, ktorý mal významný vplyv na vývoj umenia a filozofie. Najznámejšou stavbou na Akropole je Partenón, chrám zasvätený bohyni Atény. Tento historický pamiatkový komplex je ohromujúci a návšteva ho je naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem Akropoly môžete aj prehliadnuť množstvo ďalších historických pamiatok v Aténach. Najlepším spôsobom, ako objaviť ich všetky, je prejsť sa po uliciach mesta a objaviť ich sami. Medzi najznámejšie pamiatky patria brána Hadriana, staroveký olympijský štadión, Národná archeologická múzeum a mnoho ďalších.

Ale Atény nie sú len o histórii a pamiatkach. Mesto ponúka aj množstvo moderných atrakcií a zábavy. Môžete si užiť príjemnú prechádzku po historickom centre, ktoré je plné obchodov, reštaurácií a kaviarní. Pravdepodobne ste počuli aj o slávnej Aténskej riviere, ktorá je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj návštevníkmi. Tu môžete nájsť množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde môžete zažiť grécku nočnú zábavu a hudbu.

Samozrejme, cestovanie do Atén vám umožní aj vychutnať si krásne grécke pláže. Od centra mesta môžete ľahko dosiahnuť pláže piréjskeho prístavu ako Pireus Beach alebo Zea Marina Beach. Ak máte záujem o absolvovanie kratšej výletnej plavby, môžete navštíviť aj neďaleké ostrovy, ako napríklad Aegina alebo Hydra.

Grécko - Atény je teda miestom, ktoré musíte zažiť. Ak radi cestujete a máte radi históriu, umenie a krásne pláže, tento juhozápadný raj je pre vás ideálnym miestom pre dovolenku. Okrem toho si môžete vychutnať grécku kuchyňu, slnečné počasie a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Atén ešte dnes!


Letenka Grécko Atény


Letenka do Grécka – Preskúmajte kúzelné Atény

Atény, hlavné mesto Grécka, je jedným z najstarších a najzaujímavejších miest v celom svete. Svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom pritahuje návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete pre letenku do Atén, môžete sa tešiť na neopakovateľné zážitky a objavy.

Po príchode do Atén vás okamžite uchvátia monumentálne pamiatky a rušný život v uliciach. Pravdepodobne prvým miestom, ktoré navštívite, bude Akropola – symbol Atén a celého Grécka. To, čo tu nájdete, je očarenie starovekej architektúry a impozantných soch. Najznámejším výtvorom je Partenón, obrovský chrám zasvätený bohyni Atén, ktorý stojí na vrchole pahorka.

Ak vás zaujíma ešte viac starovekého gréckeho umenia, môžete navštíviť Národné archeologické múzeum. Tu sa nachádza množstvo cenných exponátov vrátane známej sochy Mérova – koré z 7. storočia pred našim letopočtom.

Z histórie sa presunime do súčasnosti a zájdeme na známu aténsku ulicu – Ermou. Je to jedna z hlavných nákupných bulvárov, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry, módu, šperky a ďalšie veci. V blízkosti Ermou sa tiež nachádza Monastiraki, trh, kde si môžete prehľadávať rozmanité vintage predmety a miestne rukotvoriny.

Jednou z najobľúbenejších častí mesta je Plaka, historická štvrť s úzkymi uličkami plnými obchodov a tradičných tavern. Tu si môžete posedieť pri dobrých jedlách a užiť si atmosféru autentického gréckeho prostredia.

Pravdepodobne nevynecháte ani návštevu starovekej Agory, kde sa nachádzajú pozostatky tradičných aténskych budov, ako napríklad Stoa z Attalu. Okrem toho môžete navštíviť Rímsky agora, slávne rímske fórum, a zájsť aj do Aténskej národnej záhrady, kde môžete relaxovať a uniknúť rušnému mestskému životu.

Okrem kultúry a histórie Atény ponúkajú aj bohaté nočné životné. Hlavná oblasť s diskotékami a barmi je zväčša koncentrovaná kolem tradičnej časti mesta, blízko Gázei Square. Môžete si vybrať z mnohých miest so živou hudbou a tanečnou plochou a tancovať do rána.

Ak sa pre letenku do Atén rozhodnete, pripravte sa na prekvapenie a obdiv. To, čo v tomto meste nájdete, sú históriou preniknuté ulice, čarobné pamiatky a nezabudnuteľné zážitky. Určite vás toto miesto očarí a dá vám chuť objavovať aj ďalšie kúzelné zákutia Grécka.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


Otázky:
1. Aké pamiatky si musím pozrieť v Aténach?
2. Je Grécko bezpečné pre turistov?
3. Kam sa môžem ísť vykúpať v Aténach?
4. Je v Grécku nutné mať eurá alebo sa tu dajú použiť aj doláre?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Grécka?

Odpovede:
1. V Aténach by ste si určite nemali nechať ujsť Akropolu, Parthenón, Agoru a Národné archeologické múzeum.
2. Grécko je pomerne bezpečná krajina pre turistov, avšak ako všade, aj tu sú miesta, kde sa treba držať opatrnosti.
3. V Aténach sa môžete ísť vykúpať na miestnych plážach Voulagmeni a Glyfada alebo si zarezervovať miesto v niektorom z mnohých bazénov v meste.
4. V Grécku sa najlepšie platí eurami, avšak niektoré podniky môžu prijať aj doláre.
5. Najlepšie obdobie na návštevu Grécka je od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú príjemnejšie teploty a menej turistov.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky