Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Korfu

Počasie Grécko Korfu


Grécko, krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi, je známe aj svojím krásnym počasím. Grécky ostrov Korfu, ležiaci na západnom pobreží Grécka, nie je výnimkou. Korfu je obľúbeným cieľom turistov zo všetkého sveta nielen kvôli svojim nádherným plážam a historickým pamiatkam, ale aj kvôli svojmu priaznivému počasiu.

Korfu patrí do stredomorského podnebného pásma, čo znamená, že tu panujú mírnovlhké zimy a dlhé letá. Toto podnebie je výsledkom vplyvu mora, ktoré okolo ostrova obklopuje. Letá na Korfu sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi od 26 °C až 32 °C. Teploty sa tu môžu v horúcich letných mesiacoch dostávať až na 35 °C. Teplá voda mora je ideálna na kúpanie a dosahuje teploty od 22 °C do 27 °C, čo priláka milovníkov vodných športov a plážových aktivít.

Zimy na Korfu sú miernovlhké, s priemernými teplotami od 10 °C do 14 °C. Aj keď je tu sezónny mráz, je tu oveľa príjemnejšie počasie v porovnaní so severnejšími krajinami Európy. Zimné mesiace sú obdobím daždivého počasia, kedy prší viac ako v lete. Na Korfu však prevažne neprší celé dni, ale skôr v krátkych intervaloch a intenzita dažďa zvyčajne nie je veľká.

Jeseň a jar na Korfu sú nádherné, s teplotami pohybujúcimi sa od 16 °C do 24 °C. Je to ideálny čas na objavovanie ostrova a jeho prírodných krás. V týchto ročných obdobiach je tiež menej turistov, čo znamená, že si môžete užiť pokojné a kľudné dovolenky.

Vzhľadom na priaznivé a teplé počasie, je Korfu obľúbeným cieľom turistov počas celého roku. Najvyšší počet návštevníkov prichádza však v letných mesiacoch, keď sa tu konajú rôzne festivaly, hudobné podujatia a oslavy.

Ak plánujete navštíviť Korfu, je dôležité venovať pozornosť predpovedi počasia a teplotám, aby ste si mohli pripraviť potrebnú výbavu a riadiť sa podľa aktuálnych podmienok. Svojou prirodzenou krásou a priaznivým počasím je Korfu ideálnym miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Korfu


1. Ako sa dostanem na Korfu?
- Na Korfu sa môžete dostať lietadlom z rôznych európskych miest alebo trajektom z rôznych gréckych prístavov.

2. Aké atrakcie a pamiatky nájdem na Korfu?
- Na Korfu sa nachádza množstvo krásnych pláží, historických pevností, starobylých kláštorov a chrámov, ako aj plnohodnotné mesto Korfu s úzkymi uličkami a trhmi.

3. Koľko stojí ubytovanie na Korfu?
- Cena ubytovania na Korfu sa líši v závislosti od typu a umiestnenia ubytovania. Prezentuje sa tu široká škála možností od lacnejších hotelov až po luxusné rezorty.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Korfu?
- Najlepší čas na návštevu Korfu je najmä v lete, keď je teplé počasie a ideálne podmienky na kúpanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej turistov, sú vhodné jarné a jesenné mesiace.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Korfu?
- V korfiotskej kuchyni sa zvyčajne nachádzajú ryby a morské plody, olivy, ovocie, grécke šaláty a kozí syr. Z populárnych nápojov tu sú rôzne varianty ouzu, domáceho vína a korfiotskych bylíných likérov.

6. Ktoré pláže v Korfu sú najkrajšie?
- Medzi najkrajšie a najpopulárnejšie pláže na Korfu patria Paleokastritsa, Agios Gordios, Sidari, Kavos, Glyfada a ďalšie.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Korfu?
- V meste Korfu a v blízkych letoviskách si môžete vychutnať nákupy v tradičných obchodoch s produkty ako šperky, kožené výrobky, keramiku a miestne špeciality.

8. Potrebujem víza na cestu do Korfu?
- Pre väčšinu návštevníkov z EÚ a niektorých iných krajín nie sú potrebné víza na vstup a pobyt v Grécku vrátane Korfu. Oplatí sa však skontrolovať aktuálne vízové predpisy.

9. Aké výlety a aktivity môžem podnikať na Korfu?
- Na Korfu si môžete vychutnať rôzne vodné športy, šnorchlovanie, výlety do prírody ako napríklad prechádzky, cyklistika alebo výlety na koňoch. Sú tu aj možnosti výletov do blízkych ostrovov alebo na pevninskú časť Grécka.

10. Je bezpečné cestovať na Korfu?
- Korfu sa považuje za relatívne bezpečné miesto na cestovanie. Je dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o svoje hodnoty a sledovanie aktuálnych správ a pokynov od miestnych úradov.


Ubytovanie Grécko Korfu


Korfu je jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov medzi turistami z celého sveta. Jeho krásne pláže, nádherná príroda a bohatá história lákajú návštevníkov každý rok. Ak plánujete navštíviť Korfu, nemusíte sa obávať ubytovania, pretože ostrov ponúka širokú ponuku rôznych druhov ubytovania.

Korfu je známy svojimi luxusnými rezortmi a hotelmi, ktoré ponúkajú výhľad na krásne modré Egejské more. Ak hľadáte komfort a luxus, určite nie je problém nájsť si ubytovanie podľa vašich predstáv. Rezorty v Korfu majú na výber z rôznych typov izieb a apartmánov, s bazénmi, spa centrami a ďalšími vybaveniami, ktoré vám zaručia príjemný a relaxačný pobyt.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a samostatnosť, existuje možnosť prenájmu súkromných vil a apartmánov. Tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užívať dovolenku na vlastnú päsť. Apartmány sú vybavené vlastnou kuchyňou a obývacou izbou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a stráviť príjemné večery na terase s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitok z pravého gréckeho života, je tu mnoho možností prenájmu miestnych apartmánov a izieb. Tieto ubytovacie zariadenia sú väčšinou lacnejšie ako rezorty a hotely, a sú ideálne pre tých, ktorí preferujú autentickú skúsenosť s miestnymi obyvateľmi. Mnohé z týchto miestnych ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti malebných dediniek a sú obklopené tradičnou gréckou atmosférou.

Okrem týchto tradičných ubytovacích možností, Korfu ponúka aj niečo pre cestovateľov so zúženým rozpočtom. Campingy sú obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú byť v prírode a užívať si vonkajšie aktivity. Ostrov má množstvo dobre vybavených kempov, kde si môžete prenajať stan alebo karavan a stráviť noc pod otvoreným nebom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Korfu, nebojte sa ubytovania. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, ostrov ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja všetky vaše potreby. Nech už si vyberiete luxusné rezorty, rodinné apartmány, tradičné miestne izby alebo kempovanie, váš pobyt v Korfu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami a poskytuje nespočetné množstvo krásnych ostrovov na objavovanie. Jedným z najatraktívnejších ostrovov, ktorý by ste mali zvážiť pri plánovaní svojej dovolenky, je Korfu.

Korfu, tiež známa ako Kerkyra, je ostrov nachádzajúci sa na severozápade Grécka a patrí do skupiny Jónskych ostrovov. Tento ostrov je známy svojou nádherou a bohatou históriou, ktorá sa pretvára do kultúry a architektúry. Preto, ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, je najlepšie zvoliť si letenku do Korfu.

Keďže Korfu je populárna turistická destinácia, existuje mnoho medzinárodných letísk, z ktorých môžete zvoliť. Môžete si vybrať letisko v Aténach a získať prepojenie na let do Korfu, alebo si môžete vybrať priame lety z rôznych európskych krajín, ako sú Veľká Británia, Rakúsko, Nemecko a ďalšie. Tieto lety sú obvykle k dispozícii počas celého roka, však väčšina letov prichádza v letnej sezóne, keď je Korfu najživšie.

Trvanie letu sa líši v závislosti od vašej polohy a trasy letu, ale priemerný let trvá približne 2 až 3 hodiny. Po prílete na letisko Korfu budete okamžite nadšení krajinou. Ostrov Korfu ponúka úchvatné výhľady na modré Jónske more, ikonické olivové háje a malebné horské masívy. Vzhľadom na svoju bohatú prírodu je ostrov Korfu ideálny pre milovníkov prírody, plážových dovoleniek a pre ľudí, ktorí sa stretávajú s históriou.

Jedným z najobľúbenejších miest na Korfu je jeho hlavné mesto, tiež nazývané Korfu. Toto mesto sa vyznačuje kombináciou starovekých gréckych a rímskych vplyvov, kde stojí za to navštíviť Staré mesto Korfu, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V uličkách tohto historického centra nájdete prievan autentickej grécko-rímskej architektúry, tradičných obchodov s medovinou, reštaurácií a útulných kaviarní. Prechádzka starými uličkami je ako cesta do minulosti.

Okrem Starého mesta Korfu ponúka ostrov Korfu aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť Achillove múzeum, kde nájdete nespočetné množstvo artefaktov a soch z antiky. Pláže na Korfu sú tiež úžasné. Môžete sa vydať na populárne pláže Acharavi, Paleokastritsa, Sidari alebo Ipsos a stráviť deň odpočinkom na slnku a osviežujúcim plávaním v tyrkysovej vode. Okrem toho môžete vyskúšať aj vodné športy, ako je jazda na vodnom skútri, potápanie alebo surfing.

Výber letenky do Korfu je vynikajúcim spôsobom, ako začať svoju dovolenku na tomto krásnom ostrove. Neváhajte a zarezervujte si letenku do Grécka a objavte kúzlo ostrova Korfu.


Dovolenka Grécko Korfu


Grécko je známe svojou krásou a bohatou históriou, a Korfu nie je výnimkou. Nachádza sa na pobreží Jónskeho mora, kde si môžete vychutnať nekonečné množstvo bieleho piesku a jasných azúrových vôd. Táto nádherná destinácia je stále obľúbená medzi turistami nielen pre svoje krásne pláže, ale aj pre svoje historické atrakcie a jedinečnú gastronómiu.

Korfu ponúka veľa možností, ako tráviť dovolenku. Ak sa rozhodnete zostať pri mori, môžete si vychutnať nekonečné pláže a slnko pri zvukoch vln a kriketov. Môžete sa tiež vydať na výlet loďou, aby ste objavili tajomné zátoky a skryté pláže na pobreží.

Korfu má tiež bohatú históriu a jedom z najzaujímavejších miest na navštívenie je staroveká pevnosť v meste Korfu. Táto pevnosť sa nachádza na kopci a ponúka nezabudnuteľný výhľad na mesto a jeho prístav. V meste samotnom môžete navštíviť mnoho trhov, bazárov a historických pamiatok.

Korfu ponúka tiež širokú škálu reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné grécke jedlá a miestne špeciality. Naštudujte si menu pred návštevou reštaurácie, pretože grécke jedlá sú veľmi výdatné a jeden tanier môže byť dostatočný pre dvoch ľudí.

Korfu je najlepšie navštíviť v letných mesiacoch, keď je počasie teplé a príjemné. Ak sa chcete vyhnúť vysokým cenám a preplneným plážam, môžete si dovoliť prísť v predsezónnom alebo mimo sezóny.

Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku, kde si môžete oddýchnuť, užiť si krásu prírody a objaviť skryté tajomstvá histórie, Korfu je tou správnou destináciou pre vás. Svoju dovolenku si určite užijete pomocou tejto nádhernej krajiny a jej jednoduchého životného štýlu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky