Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Meteora

Dovolenka Grécko Meteora


Keď si človek predstaví Grécko, mnohým sa v mysli vybavia biele domy s modrými strechami, krásne pláže a azúrové more. No Grécko je oveľa viac ako to. Medzi krásy Grécka patrí aj krajina s nezvyčajnými skálami a kláštorami nazývaná Meteora, ktorá predstavuje jeden z najneobvyklejších miest v krajine.

Meteora, čo znamená "visiace kláštory" v gréčtine, sa nachádza v strednej Grécku blízko mesta Kalambaka. V tejto časti Grécka sa nachádza skupina skalnatých vrchov, ktoré sa vynímajú vzhľadom aj v histórii. Tieto skaly vystupujú z okolitej roviny až o 400 metrov do výšky. Na niektorých z nich sú postavené kláštory, ktoré sú turistickými atrakciami.

Meteora sa začala počas 11. storočia stať miestom, kde sa odvracali svetské záležitosti a kde sa prehlbovalo náboženské poznanie. V mestečku Kalambaka je možné vidieť aj kostolíky a kaplnky, ktoré boli postavené ešte pred vznikom kláštorov.

V Meteore bolo pôvodne až 24 kláštorov, no dnes sú väčšinou opustené a turisticky prístupné sú už len 6 z nich. Tieto kláštory sú postavené na skalných vežiach a sú prepojené mrežou chodníkov, ktoré sú do skal vytesané. V niektorých z nich sa nachádza aj bývalá kláštorná knižnica, kde sa nachádza rukopis Bachrabasa, jedno z najvzácnejších kódexov gréckej ortodoxnej cirkevnosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Meteoru, nevynechajte kláštory, ktoré sú otvorené pre turistov: Megalovásíleio, návšteva, ktorú si nesmiete nechať ujsť. Tento kláštor bol postavený v roku 1387 a je najväčším z kláštorov na Meteore. Ďalšie kláštory zahŕňajú kláštor Agia Triada, Roussanou, Varlaam, Great Meteoron a Holy Trinity.

Meteora sú nielen náboženským miestom, ale aj jedinečným prírodno-historickým záujmom Grécka. Určite nie je možné opísať všetku krásu, ktorú táto destinácia ponúka, pretože je potrebné si ju osobne vychutnať.

Dovolenka v Grécku Meteora je určite dokonalou voľbou pre tých, ktorí by si radi radi užili dovolenku z druhej strany Grécka ako klasickú dovolenku pri mori, ale aj pre tých, ktorí hľadajú duchovné prostredie a pokoj od chaotickej reality. Nezabudnite však, že Meteora sú aj miestom k stretnutiu prírody, histórie a kultúry a že každý, kto túto oblasť navštívi, odišie s nezabudnuteľnými zážitkami a báječnými spomienkami v srdci.


Ubytovanie Grécko Meteora


Grécko je jednou z najkrajších krajín v Európe a jedným z najnavštevovanejších miest pre turistov. Z mnohých krásnych kútov Grécka, Meteora patrí medzi najkrajšie. Toto miesto ponúka úžasné scenérie, množstvo histórie a mnoho príležitostí na dovolenku, ktorá bude nezabudnuteľná. Pretože Meteora ponúka toľko aktivít a pamiatok, je prirodzené, že je tu množstvo ubytovacích možností pre turistov, ktorí chcú túto oblasť spoznať. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko ubytovacích možností v Meteore, ktoré vám pomôžu urobiť si predstavu o tom, kde by ste si mohli ubytovať počas vašej návštevy tejto krásy.

Hotel Divani Meteora
Hotel Divani Meteora patrí medzi najmodernejšie hotely v oblasti Meteora. Nachádza sa v blízkosti skalných formácií, ktoré sú známe ich krásnou prírodou a veľkoleposťou. Klientom ponúka 165 moderne zariadených izieb, kde sa môžete ubytovať a užiť si oddych po náročnom dni strávenom objavovaním okolitej prírody. Hotel má tiež vonkajší bazén, fitnescentrum a reštaurácie, ktoré slúžia vynikajúce jedlá gréckej kuchyne. Tento hotel je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v Grécku.

Hotel Grand Meteora
Hotel Grand Meteora je ďalší hotel, ktorý ponúka klientom skvelé ubytovanie s výhľadom na skalnú formáciu Meteóron. Disponuje 101 izbami a suitami, ktoré sú vhodné pre páry, rodiny alebo dokonca pre zájazdy organizované pre skupiny. Hotel je obklopený okolitou prírodou, čo umocňuje vaše zážitky. Ponúka tiež bazén, reštauráciu a bar, ktoré sú ideálne na relaxáciu po náročnom dni.

Hotel Antoniadis
Hotel Antoniadis je menší rodinný hotel, ktorý ponúka kvalitné ubytovanie a vynikajúcu grécku pohostinnosť. Hotel sa nachádza v blízkosti histórického centra mesta Kalabaka a je ideálnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú miesto, kde si môžu užiť skvelý pobyt. Klientom ponúka 28 izieb s balkónmi, ktoré ponúkajú výhľad na úchvatné scenérie a okolitú prírodu.

V Meteore sa nachádza mnoho ďalších hotelov a ubytovacích zariadení. Pretože toto miesto je také populárne, ľahko nájdete ubytovanie, ktoré spĺňa vaše potreby a rozpočet. Vyberte si jeden z týchto ubytovacích možností alebo preskúmajte ďalšie možnosti v tejto oblasti a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Grécku.


Počasie Grécko Meteora


Meteora v Grécku je jedno z najznámejších archeologických miest a svojou zdanlivo nadprirodzenou krásou pritahuje tisícky návštevníkov ročne. Jedným z pôsobivých prvkov Meteory je aj miestne počasie, ktoré hrá dôležitú úlohu v atmosfére celého regiónu.

Meteora leží v strednom Grécku, v tesnej blízkosti mesta Kalabaka, a je známa svojimi zrúcaninami kláštorov vystavaných na strmých skalách. Tieto kláštory sú zaujímavé nielen pre svoju históriu a architektúru, ale aj pre svoju nádhernú polohu. Vďaka nim sa Meteora stáva jedinečným a krásnym miestom na návštevu.

Počasie v Meteore je typické pre stredomorský klimatický pás. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú mierny s občasnými dažďami. Jeseň a jar sú mierne a príjemné, so strednými teplotami a vyššou pravdepodobnosťou zrážok. Teploty sa pohybujú od miernych 15°C na jar až po horúcich 40°C v lete.

V lete, od júna do augusta, teploty sa pohybujú okolo 30°C a dokonca môžu prekročiť 40°C. Slnečné a jasné dni sú žiaducou podmienkou pre výlety a fotografovanie kláštorov v Meteore. Návštevníci musia byť pripravení na horúce teploty a siesta je vo všetkých mestách v Grécku bežná vec.

Zimy v Meteore sú miernych charakterov a teploty zvyčajne nesiahajú pod 0°C. Zrážky, najčastejšie vo forme dažďa a mokrej snežnej zmesi, sa vyskytujú hlavne v mesiacoch január a február. Kláštory sú v tomto období pokryté vrstvou snehu a poskytujú malebné scenérie pre fotografov.

Jeseň a jar ponúkajú najvhodnejšie počasie na návštevu Meteory. Teploty sú mierne, pohybujú sa medzi 15-25°C, a príroda je oživená kvetmi a zelenou vegetáciou. V týchto obdobiach môžu byť výhodné aj menšie zrážky, pretože pridedávajú na atmosfére a oživujú prostredie okolo kláštorov.

Meteora je vynikajúcim miestom na návštevu počas celého roka, každé obdobie ponúka svoje vlastné čaro a atmosféru. Čas návštevy závisí od preferencií a toho, aké počasie si pôjdete vychutnať.

Ak plánujete cestu do Grécka a obdivovať nádheru Meteory, budete si užívať jedinečné skúsenosti a nádherné scenérie. Počasie v Meteore bude pravdepodobne hráť dôležitú úlohu vo vašej cestovnej skúsenosti, takže nezabudnite sa dobre pripraviť a užite si tento nádherný kút Grécka v plnej miere.


Letenka Grécko Meteora


Grécko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Krajina je známa svojimi nádhernými plážami, historickými pamiatkami a unikátnou kultúrou. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré Grécko ponúka, sú kláštory Meteora. Tieto kláštory sa nachádzajú na zvláštnej skalnatej formácii v blízkosti mesta Kalabaka, v regióne Thessaly.

Meteora je skupina 24 kláštorov, ktoré boli postavené na vrchoch obrovských skalných útvarov v období od 14. do 16. storočia. Tieto kláštory stoja nad údolím rieky Peneus a hojdajú sa na výškach od 300 do 600 metrov nad zemou. Majú rôzne veľkosti a podoby, ale majú spoločnú charakteristiku – sú postavené na vrchoch, na ktoré sa dá dostať len po strmých schodoch z druhých kláštorov, čo z nich robí jedinečné miesto na svete.

Ako sa dostať do Meteora?

Najjednoduchšou a najpohodlnejšou možnosťou, ako sa dostať do Meteora, je letecky. Vzdialenosť od Atén je približne 350 km a cesta autom alebo vlakom trvá približne 4 hodiny. Najbližším letiskom je letisko v meste Thessaloniki, ktoré je vzdialené približne 150 km od Meteora. Na letisku sú k dispozícii autobusové prepravné služby, ktoré vás odvezú priamo do mesta Kalabaka.

Letecká spoločnosť Aegean Airlines má niekoľko pravidelných letov zo Stanstedu do Thessaloniki a odlety sa uskutočňujú po celý rok. Ceny leteniek sa môžu výrazne líšiť v závislosti od toho, kedy letujete, a od vašej flexibilnosti v kontrole cien.

Kedy cestovať do Meteora?

Najlepším obdobím na návštevu Meteora je jar, leto a jeseň, keď je počasie teplé a suché. V lete sa môže teplota dostávať až do 30 ° C, preto je dôležité mať s sebou dostatok vody a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením. Na jeseň sa teploty stávajú menej horúcimi, ale zároveň môže byť viac zrážok.

Ak hľadáte dokonalé miesto na výlet, Meteora vás určite neuvoľní z náručia svojej krajiny. Klenotom Grécka sa stal nielen vďaka svojej jedinečnej krajine a histórii, ale aj svojou fascinujúcou architektúrou na kameni. Nech už sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť tento úžasný región, nezabudnite si kúpiť letenku a zažite nádheru Meteora.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Meteora


1. Čo sú Meteora v Grécku?
Meteora sú skupina veľkých skalných útvarov, na ktorých sú postavené kláštory.

2. Koľko kláštorov sa nachádza v Meteore?
V Meteore je dnes aktívnych päť kláštorov.

3. Prečo boli kláštory postavené na skalných útvaroch?
Kláštory boli postavené na skalných útvaroch pre ochranu pred nežiaducimi návštevníkmi, ako aj pre únik pred rôznymi nebezpečenstvami.

4. Ako sa dostať do Meteory?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Meteory, je vlakom alebo autobusom zo Solúnu, ktorý je najbližším väčším mestom.

5. Koľko času si treba rezervovať na návštevu Meteory?
Návšteva Meteory by mala trvať minimálne jeden deň, aby ste mali možnosť navštíviť viacero kláštorov a vychutnať si krásu tohto miesta.

6. Ako je lepšie sa prepravovať v Meteore?
Najlepším spôsobom dopravy v Meteore je chôdza alebo používanie miestnych autobusov, pretože väčšina kláštorov leží na skálach, ku ktorým vedú schody.

7. Sú Meteora vhodné pre deti alebo starších ľudí?
Áno, Meteora sú vhodné pre deti aj starších ľudí. Treba však rátať s tým, že je potrebné zdolať veľa schodov a terén môže byť niekedy náročnejší.

8. Aké sú otváracie hodiny kláštorov v Meteore?
Otvaracie hodiny kláštorov sa líšia, ale väčšina z nich je otvorená pre verejnosť od rána do večera, okrem niektorých dní, keď sú zatvorené pre náboženské obdobie.

9. Potrebujem nejaké špeciálne oblečenie na návštevu kláštorov v Meteore?
Vyžadujú sa slušné oblečenie pre návštevu kláštorov. Ženy by mali zakrývať ramená a nosiť dlhšie sukne alebo nohavice.

10. Aké iné aktivity možno robiť v blízkosti Meteory?
V blízkosti Meteory je možné tiež navštíviť napríklad archeologické miesta, ako je Delphi, alebo sa vydal na turistické túry a výlety do prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky