Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Santorini

Počasie Grécko Santorini


Grécko Santorini - ostrov vulkánov, romantických západov slnka a krásnych pláží. Tento ostrov návštevníkom ponúka neuveriteľné výhľady na morskú oblasť a maličké mestečká, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti. Ako však vyzerá počasie na Santorini?

Letné obdobie na ostrove je medzi mesiacami júl a august, kedy teplota stúpa na vysokú úroveň. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28 °C, ale môže byť aj vyššia. Toto obdobie je plné slnečných dní a malých zrážok. Ak cestujete na Santorini v letnom období, počítajte s vysokou vlhkosťou.

Jún a september sú obdobím, kedy teplota klesá a nízke množstvo vlhkosti a miernych dažďov tvoria priestor pre ideálne podmienky pre turistov. Teplota sa v tomto období pohybuje okolo 25-27 °C.

Ak plánujete cestu na ostrov počas zimy, môžete sa tešiť na ponor do viac tradičného Grécka. Zvyčajne prší v období od novembra do marca a teploty sú chladnejšie, najmä v decembri a januári. Teploty by sa v tomto období mali pohybovať okolo 15-18 °C.

Ostrov Santorini je však skôr známy svojím letným počasím - slnečné dni and krásne pláže sú skvelým priestorom pre turistov, ktorí sa chcú opaľovať a oddychovať. Vyberte si správne obdobie pre svoju dovolenku a prežite niečo jedinečné na tomto krásnom ostrove.


Dovolenka Grécko Santorini


Dovolenka na Santorini, jednom z najkrajších ostrovov Grécka, je pre mnohých snom. Tento ostrov s úchvatnými plážami, bielymi domami s modrými strechami a azúrovým morom vás uchváti na prvý pohľad.

Santorini je vulkanického pôvodu a jeho dramatický a krásny reliéf vás zaručene zaujme. Nachádza sa v južnej časti Egejského mora, súčasťou sú Kyklady a leží asi 200 km juhozápadne od Atén. Santorini má niekoľko menších susedných ostrovov, ako sú Thirasia a Aspronisi.

Pre mnohých je Santorini synonymom s Oia, najkrajším a najpopulárnejším miestom, kde nájdete jedinečné dovolenkové ubytovania, ako sú luxusné apartmány alebo tradičné domy. Oia sa nachádza na severnej strane ostrova a ponúka nádherný výhľad na západ slnka, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších na svete.

Pláže na Santorini sú rovnako veľkolepé, ako ostrov sám. Väčšina z nich je čierny piesok, ktorý pôsobí exoticky. Potrebujete si však uvedomiť, že na ostrove nie sú žiadne lesy, takže miestami môže byť dosť veterno.

Na Santorini môžete nájsť množstvo historických pamiatok a kľúčových štruktúr, vrátane starovekého archeologického miesta Akrotiri, ktorého ruiny stoja na mieste úderu vulkánu pred 3 500 rokmi.

Tradičnými pokrmami Santorini sú asi najznámejšie grécke šaláty, tiež tzatziki, feta syr a witha. Okrem toho, Santorini je známy pre svoje výnimočné víno Vinsanto, ktoré je vyrobené z tradičných hrozien na ostrove.

Pred cestou na ostrov odporúčame dobre si všetko naplánovať, najmä ak chcete absolvovať výlety po ostrove, na ktorých môžete vidieť malé miesta, pláže, jaskyne, ktoré sú na Santorini skryté, ale zaslúžia si pozornosť.

Ak sa chystáte na dovolenku na Santorini, určite neprehliadnite nádherné výhľady, jedinečnú kuchyňu a na záver sviežu fľašu vína Vinsanto, ktorá vás jemne šepká "do videnia" po návrate z magického ostrova Santorini.


Ubytovanie Grécko Santorini
Grécko je miestom, kde sa stretnú krása a histórie, a jednou z najkrajších ostroviniek tejto krajiny je Santorini. To je miesto, kde sa môžete ponoriť do pokojného atmosféry, obdivovať scenérie s bielymi domami s modrými strechami, a stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.

Keď príde na ubytovanie v Santorini, máte veľa možností. Toto čarovné miesto ponúka širokú škálu možností, aby ste si vybrali to najlepšie pre vašu dovolenku.

Jednou z najobľúbenejších možností je pobyt v jednom z tradičných hotelov s výhľadom na kráter. Tieto hotely sú postavené na útesoch, čo poskytuje úžasné výhľady na tyrkysové more a okolité ostrovy. Mali by ste si však rezervovať ubytovanie vopred, pretože toto miesto je veľmi obľúbené a rýchlo sa vyplní.

Inou úžasnou možnosťou je ubytovanie v jednom z krásnych apartmánov priamo na pláži. Zobudíte sa do únava vlnami priamo za oknami a môžete sa okamžite ponoriť do jasných vôd Egejského mora. Tieto apartmány ponúkajú súkromie a pohodlie, čo je ideálne pre romantický oddych alebo rodinnú dovolenku.

Ak hľadáte niečo o niečo cenovo dostupnejšie, môžete si vybrať z množstva penziónov a hostílov, ktoré sú dostupné v Santorini. Tieto možnosti sú často lacnejšie, ale stále ponúkajú pohodlie a štýl, ktoré oceníte počas svojho pobytu. Môžete si vybrať medzi izbami s výhľadom na more alebo na dedinku, takže máte možnosť si vybrať to, čo vás najviac zaujíma.

Okrem tradičných možností ubytovania je v Santorini aj niekoľko zaujímavých a neobvyklých možností. Napríklad, môžete si prenajať loď alebo jachtu, na ktorej si môžete stráviť celý pobyt. Toto je ideálna možnosť pre tých, ktorí chcú objavovať okolité ostrovy a pláže vlastným tempom. Tiež sú k dispozícii kempy pre tých, ktorí majú radi dobrodružné dovolenky a chcú stráviť noc pod hviezdami.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Santorini vás určite očarí. To je miesto, kde sa môžete cítiť ako v kráľovstve, kde sa nachádza jedna z najkrajších pláží a útesov na svete. Miestne obyvateľstvo je pohostinné a priateľské, a miestna kuchyňa je chutná a autentická.

Takže, nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ ubytovania v Santorini, máte zaručenú fantastickú dovolenku plnú zažitkov a nezabudnuteľných momentov. Urobte si čas na oddych, obdivujte krásu tohto miesta a relaxujte pri pláži alebo pri bazéne. Santorini vám ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku v Grécku.


Letenka Grécko Santorini


Grécko Santorini: Ostrov snov

Grécko je známe svojimi krásnymi ostrovmi a jedným z najpopulárnejších destinácií medzi turistami je práve Santorini. Tento ostrov v Egejskom mori sa stal synonymom luxusu, romantiky a úžasných výhľadov. Ak túžite po paradajkovom romantickom dobrodružstve, neváhajte a vyberte si letenku Grécko Santorini!

Santorini je neobyčajne unikátny ostrov. Jeho charakteristické bielé domy s modrými strieškami sú obľúbeným motívom mnohých kýčovitých fotografií. Okrem toho ostrov ponúka aj pôsobivé panoramatické výhľady, ktoré by vás mohli vziať dych. Z vrcholu ostrova môžete obdivovať nedotknuté pláže, tajuplné jaskyne a obklopenie modrozeleným Egejským morom.

Pri návšteve Santorini si nenechajte ujsť Santorinianské sopečné pláže. Ide o jedinečné miesta so zvláštnou geologickou štruktúrou a čiernym pieskom. Medzi najkrajšie pláže patrí čiernočierna Kamari, červená Pláž Vlychada či biele Perissa. Okrem nich budete nájsť mnoho ďalších menších a opustených zákutí, kde si môžete užiť pokoj a súkromie.

Ochutnajte aj tradičné grécke jedlá pripravené z čerstvých miestnych surovín. Vychutnajte si grilované morské plody, čerstvé ovocie a zeleninu, olivy, feta syr a pestované víno. Santorini je tiež známe svojimi slávnymi slnečnými západmi, ktoré sú považované za niektoré z najkrajších na svete. Ak sa chcete oddýchnuť a relaxovať, nechajte sa unášať tichou atmosférou a fascinujúcou malebnosťou Santorini.

Doprava na ostrov je jednoduchá. Môžete si rezervovať letenku priamo do medzinárodného letiska v Santorini alebo sa tam dostať trajektom z Atén. Aj keď náklady na letenku Grécko Santorini môžu byť vyššie ako na iné grécke ostrovy, sú určite opodstatnené. Investícia do cestovania na Santorini vám prináša nezabudnuteľné zážitky, ktoré budete spomínať ešte dlho po návrate z dovolenky.

Takže ak chcete zažiť pohodu, romantiku a exotiku, Santorini je ideálnym miestom pre vás. Zarezervujte si letenku Grécko Santorini, pripravte fotoaparát a nechajte sa unášať krásou ostrova. Nech je vaša dovolenka na Santorini plná neopakovateľných zážitkov!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Santorini


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Santorini?
Najlepšou dobou na návštevu Santorini je od mája do októbra. V tomto období sú teploty príjemné a voda je dostatočne teplá na kúpanie.

2. Ako sa dostanem na Santorini?
Santorini má letisko, takže môžete priletieť priamo z iných európskych krajín. Existujú tiež trajekty zo zahraničia a z iných gréckych ostrovov.

3. Kde je najlepšie ubytovanie na Santorini?
Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od vašich preferencií. Ak hľadáte prístup k pláži a večernému životu, Fira a Oia sú obľúbené destinácie. Ak hľadáte pokojnejšie prostredie s krásnymi západmi slnka, skúste ubytovanie v menej turisticky vyhľadávaných častiach ostrova.

4. Kde nájdem najkrajšie pláže na Santorini?
Najkrajšie pláže na Santorini sú Vlychada, Perissa, Kamari a Red Beach. Všetky tieto pláže majú jemný piesok a teplú vodu.

5. Aké sú najlepšie aktivity na Santorini?
Najpopulárnejšie aktivity na Santorini sú návšteva starovekých miest, turistických výletov na člnu, catamaranové plavby okolo ostrova a ochutnávky miestnych víno.

6. Je na Santorini drahé stravovanie a nákupy?
Stravovanie a nákupy na Santorini sú v porovnaní s inými miestami v Grécku mierne drahšie. Je to kvôli masívnej turistickej prevádzke. Hľadajte menšie, rodinné prevádzky, kde nájdete lepšie ceny a autentickejší zážitok.

7. Aké sú najlepšie miesta na Santorini pre fotografov?
Najkrajšie miesta na fotografovanie na Santorini sú Oia s jej modrými kupolami a západom slnka, Fira s krásnymi výhľadmi na záliv a Prehistorické mesto Akrotiri s jeho zachovanými pozostatkami.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky