Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Zakynthos

Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos, známy tiež ako Zante, je jedným z najkrajších ostrovov v Grécku. Svojou nádhernou prírodou, krásnymi plážami a fascinujúcou históriou pritiahne každého návštevníka. Jedným z faktorov, ktorý robí Zakynthos tak obľúbeným destináciou, je jeho príjemné a slnečné počasie.

Zakynthos má stredomorské podnebie, čo znamená, že leto je tu dlhé, horúce a suché, zatiaľ čo zima je mierne a vlhké. Toto počasie robí z Zakynthosu ideálne miesto na dovolenku, a to nielen pre plážové aktivity, ale aj pre objavovanie krás ostrova.

Leto na Zakynthose začína už v máji a trvá do septembra. Teploty na ostrove sa pohybujú okolo 25-30 °C, s niektorými horúcimi dňami v lete dosahujúcimi až 35 °C. Teplota mora je teplá a príjemná na plávanie, dosahujúca teplotu okolo 25-27 °C. Toto povzbudzuje návštevníkov k vychutnávaniu si plážových aktivít, ako je opaľovanie, potápanie sa a vodné športy.

Zakynthos je tiež známy svojimi živými a farebnými západmi slnka. Vďaka jasnému a čistému nebu ponúka ostrov úžasné príležitosti na fotografovanie a vytváranie nezabudnuteľných spomienok zo slnečných západov slnka.

Začiatkom jesene, v októbri a novembri, začnú teploty klesať a nastáva obdobie miernych dažďov. V tomto období môžete zažiť pár daždivých dní, ale ostrov zostáva stále príjemný s teplotami okolo 20-25 °C. Toto je vhodný čas na prechádzky po kraji, objavovanie tradičných gréckych dedín a ochutnávanie miestnej kuchyne.

Zima na Zakynthose je mierna, s teplotami okolo 10-15 °C. Zatiaľ čo teploty sú nižšie, väčšina hotelov a reštaurácií na ostrove zostáva otvorená, ponúkajúc návštevníkom príležitosť cestovať za hodnotné a menej preplnené skúsenosti. Existuje tiež viac príležitostí na objavovanie histórie ostrova a jeho kultúry.

Celkové počasie na Zakynthose je príjemné a vhodné pre návštevu po väčšinu roka. Letné mesiace sú ideálne pre milovníkov pláže a vodných športov, zatiaľ čo jesenné a zimné mesiace ponúkajú príležitosť na objavovanie ostrova, bez davov turistov.

Ak plánujete navštíviť grécky ostrov Zakynthos, môžete sa tešiť na skvelé počasie, ktoré umocní vaše dovolenkové zážitky a poskytne vám nezabudnuteľné spomienky na tento nádherný kúsok Grécka.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Dovolenka v Grécku na ostrove Zakynthos je nádherným zážitkom. Toto miesto je úplnou perličkou Jónskeho mora a ponúka neuveriteľnú kombináciu krásnej pláže, jasnej modrej vody, zelených hôr a fascinujúceho kultúrneho dedičstva.

Ostrov Zakynthos leží na juhu Grécka a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine. Mnoho turistov prichádza na ostrov, aby vychutnali vonkajšie krásy, no Zakynthos ponúka ešte viac, ak zistíte, kde hľadať.

Jednou z najlepších vecí o dovolenke na Zakynthose sú jeho pláže. Pláže na Zakynthose sú jedny z najlepších na celom svete a odvážime sa povedať, že sú to jeden z dôvodov, prečo sa turisti radi vracajú na tento ostrov. Najpopulárnejšou plážou na ostrove je pláž Navagio (Shipwreck), ktorá je často fotografovaná a vidieť ju môžete aj na mnohých turistických plagátoch. Táto pláž je obklopená vysokými útesmi a jasne modrou vodou.

Okrem pláže Navagio, Zakynthos ponúka aj množstvo ďalších krásnych pláží, ako sú Gerakas, Agios Nikolaos, Tsilivi a mnoho ďalších. Na týchto plážach si môžete užiť slnko a oddychovať, ale môžete sa aj vydať na prechádzku a objaviť krásy ostrova.

Jednou z ďalších najatraktívnejších vecí o dovolenke na Zakynthose je jeho kultúrne dedičstvo. Ostrov patrí medzi najstaršie grécke kultúrne oblasti a ponúka nádherné príklady architektúry, ako sú historické kostoly, pevnosti a múzeá. Okrem toho na ostrove nájdete tiež množstvo statuár a pamiatok, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aby ste si opravdu užili dovolenku na Zakynthose, musíte si vyskúšať aj miestnu kuchyňu. Grécka kuchyňa je známa po celom svete a ponúka množstvo chutných jedál, ktoré sú jednými z najlepších na svete. Pripravujú sa z čerstvých rýb, kvalitných olivových olejov a zeleniny z miestnych farmárov.

Na záver, dovolenka na Zakynthose je určite jedným z najlepších spôsobov na oddych a zábavu. Môžete si tu užiť neuveriteľné pláže, kultúrne dedičstvo a grécku gastronómiu, takže je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí chcú stráviť čas na krásnom mieste. Takže ak sa chystáte na dovolenku v Grécku, určite si zahrnúť Zakynthos na svoj zoznam a uvidíte, že to bude rozhodne stáť za to!


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu s nádhernými plážami a tyrkysovým morom, tak Grécko – konkrétne ostrov Zakynthos – je pre vás tá správna voľba.

Zakynthos, tiež známy ako Zante, je jedným z najkrajších gréckych ostrovov v Jónskom mori. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, jaskyňami, modrou jaskyňou Navagio a kľučkovitou plážou. Nech už ste milovníkom adrenalínových športov na vode alebo pokojných kilometrov pláže, Zakynthos má pre vás všetko.

Väčšina turistov vyberá Zakynthos kvôli jedinečnej pláži Navagio, ktorá je známa aj ako Shipwreck Beach. Pláž je obklopená vysokými útesmi a považuje sa za jednu z najkrajších pláží na svete. Jedinečnosť tejto pláže je naplnená výletmi na kajaku a loďou s prehliadkou jaskýň a malých bôčikových pláží v okolí.

Ak preferujete pokojnejšie pláže, potom je Laganas pre vás tou správnou voľbou. Laganas je jednou z najdlhších pláží v Grécku a je známa svojou jemnou zlatou piesočnatou plážou a čistým tyrkysovým morom. Pláž je ideálna pre milovníkov plážového odpočinku a ponúka tiež širokú škálu vodných aktivít, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie.

Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je pláž Agios Nikolaos. Táto pláž je známa svojimi čistými vodami a scenickou krásou. Je obklopená zelenými kopčekmi a čistou plážovou kamenistou zátokou. Pláž ponúka reštaurácie a taverne, kde si môžete vychutnať grécke jedlá.

Po dni strávenom na pláži sa môžete vydovať na prechádzku po meste Zakynthos a objaviť jeho historické pamiatky. Mesto je známe pre svoju nádhernú architektúru, šarmantné námestia a tradičné domy. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj rôzne kultúrne atrakcie, ako je kláštor St. Dionysius a hrad Bochali.

Pokiaľ ide o ubytovanie na Zakynthose, máte mnoho možností. Väčšina turistov uprednostňuje pobyt v hoteloch a rezortoch, ktoré ponúkajú komfort a výhľad na more. Okrem toho sú tiež k dispozícii rôzne apartmány a vily, ktoré sú perfektnou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny.

Väčšina ubytovacích zariadení na Zakynthose ponúka základné vybavenie, ako je klimatizácia, TV, Wi-Fi pripojenie a súkromná kúpeľňa. Niektoré hotely a rezorty majú tiež bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a užiť si všetky výhody dovolenky.

Zakynthos je ideálnym miestom pre dovolenku v Grécku. Krásne pláže, čisté more, pohostinní obyvatelia a množstvo atrakcií robia z tohto ostrova jedinečné miesto pre celú rodinu. Takže neváhajte a rezervujte si svoju dovolenku na Zakynthose ešte dnes!


Letenka Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s množstvom nádherných ostrovov, medzi ktoré patrí aj Zakynthos. Tento ostrov je známy svojou úchvatnou prírodou, krásnymi plážami a kultúrnym dedičstvom. Ak plánujete navštíviť Zakynthos, letenka je najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať.

Zakynthos je ostrov v Jónskom mori a je najväčším z jónskych ostrovov. Má rozlohu približne 410 kilometrov štvorcových a je domovom pre približne 40 000 obyvateľov. Hlavné mesto ostrova je Zakynthos, ktoré sa nachádza na východnom pobreží. Je to živé a pulzujúce mesto s čarom minulosti a prítomnosti. Hlavnou atrakciou mesta je kostol Agios Dionysios, kde sa nachádza hrob prekladateľa pravoslávneho kresťanstva, Svätého Dionýza.

Ak sa chystáte na pláže, Zakynthos má veľa voľby. Najznámejšou plážou je Navagio, tiež známa ako Pláž vrak. Táto zátoka je obklopená útesmi a je domovom pre starý vrak lode. Tento niekdajší pumpový tanker teraz týči na pobreží, vytvárajúc jednu z najikonickejších pláží na svete. Ďalšie obľúbené pláže zahŕňajú Laganas, Kalamaki a Gerakas, kde sú návštevníci často očarení pohľadom na korytnačky Caretta Caretta, ktoré tu hniezdia.

Pri návšteve Zakynthosu by ste nemali vynechať národný park Naos a mestečko Keri. Národný park je chránený biotop, kde sa nachádzajú endemické rastliny a živočíchy. Mestečko Keri je zas známe svojimi úchvatnými výhľadmi na more a skalnými oblúkmi. Tu sa môžete vydať na lodičke a objavovať jaskyne či kúpať sa v tých najkrajších zálivoch.

Ako sa dostať na Zakynthos? Najjednoduchší spôsob je cestou letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych európskych krajín priamo na letisko v Zakynthose. Musíte však venovať pozornosť sezónnosti letov, pretože niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú lety len v určitých obdobiach roka.

Po prílete na letisko je možné využiť taxislužbu alebo prenájom vozidiel na presun do vášho ubytovania. Na ostrove tiež funguje verejná doprava, ako autobusy, ktoré vám poskytnú pohodlný spôsob presunu medzi miestami.

Zakynthos je ideálny ostrov pre tých, ktorí túžia po úteku do prírody a zároveň chcú zažiť grécku kultúru a krásne pláže. Letenka je vynikajúcim spôsobom, ako začať váš nezabudnuteľný dovolenkový zážitok na tomto nádhernom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


1. Ako sa dostanem na ostrov Zakynthos v Grécku?
Odpoveď: Existuje niekoľko možností, ako sa dostať na Zakynthos. Najbežnejší spôsob je cestovať letecky do medzinárodného letiska Dionysios Solomos v Zakynthose. Ďalšou možnosťou je cestovať trajektom zo susedného prístavu Kyllini na pevnine.

2. Aké sú niektoré zaujímavé miesta na návštevu na Zakynthose?
Odpoveď: Zakynthos je známy svojimi krásnymi plážami, najpopulárnejšou z nich je Navagio pláž s jej ikonickou vrakom lodi. Ďalšie miesta, ktoré si zaslúžia návštevu, sú modrá jaskyňa, vodopád Xigia, mys Skinari a najvyšší vrch ostrova Vrachionas.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Zakynthosu?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu ostrova Zakynthos je jar (apríl až jún) a jeseň (september až október), keď sú teploty príjemné a menej turistov. Letné mesiace sú tiež populárne, ale ostrov býva veľmi vyhľadávaný a plný turistov.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie na Zakynthose?
Odpoveď: Na Zakynthose je množstvo možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými resortami, hotelmi, apartmánmi a rodinnými penziónmi. Existuje veľký výber ubytovania v blízkosti pláží a hlavného mesta Zakynthos.

5. Aké typické jedlá sa podávajú na Zakynthose?
Odpoveď: Grécka kuchyňa je veľmi chutná a v Zakynthose je možné ochutnať typické jedlá ako bakalár, musaku, gyros, domáce grécke špeciality a čerstvé miestne ryby a plody mora.

6. Čo je to modrá jaskyňa a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Modrá jaskyňa je prírodná jaskyňa s unikátnou modrou farbou vody. Nachádza sa na severozápade ostrova a môžete sa tam dostať iba loďou. Existujú rôzne organizované výlety, ktoré sú zaradené do programu a vedia zabezpečiť prepravu na túto jaskyňu.

7. Ako sa volá hlavné mesto Zakynthosu?
Odpoveď: Hlavné mesto ostrova Zakynthos sa volá tiež Zakynthos.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky