Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grenada St. David's

Dovolenka Grenada St. David's


Grenada je karibský ostrov so zelenými horami, úchvatnými plážami a pohostinnými ľuďmi. Jednou zo skrytých perál tejto destinácie je St. David's, ktorého okolie ponúka mnoho možností na nezabudnuteľnú dovolenku.

St. David's sa nachádza na juhovýchode Grenady a je domovom jedného z najkrajších prírodných prístavov Karibiku. V prístave môžete pozorovať farebné rybárske lodky, ktoré sa pretínajú s jachty a plachetnicami. Je to skvelé miesto na prechádzky okolo prístavu, odpočinok na lavičkách a vychutnať si kludné ranné alebo podvečerné hodiny.

Jedna z hlavných atrakcií St. David's je La Sagesse prírodný park. Tento 190-hektárový park ponúka nedotknutú prírodu, nádherné pláže, útesy a dažďové pralesy. Môžete si vychutnať prechádzku po jednej z mnohých turistických trás a materské stromy, trávy a exotické zvieratá, ktoré vidíte počas cesty, vám učarujú. La Sagesse pláž je takisto perfektná na kúpanie v jemnom piesku a turistických trhov v blízkosti ponúkajú miestne jedlá a remeslá.

Ak hľadáte nejakú dobrodružnú aktivitu, môžete sa vybrať na prechádzku po národných parkoch a rezerváciách v okolí. St. David's je domovom pre Grenada Butterfly Farm, kde si môžete pozrieť rôzne druhy motýľov a dokonca si ich nechať sadnúť na ruku. Môžete tiež navštíviť Grenada Chocolate Company, kde budete mať možnosť vidieť, ako sa vyrába čokoláda z tradičných karibských kakaových bobov.

St. David's je známy tiež svojimi škárby pod vodou. Môžete sa vydať na šnorchlovanie alebo potápanie a objaviť úžasné korálové útesy, ryby a iné morské živočíchy. Pre skúsenejších potápačov je tu tiež možnosť preniknutia do hlbín vrakov lodi, ktoré boli zatopené a teraz slúžia ako umelecký dom pre morských tvorov.

Ak túžite po oddychu a relaxácii, na St. David's sa nachádza niekoľko luxusných rezortov a hotelov s nádhernými plážami a vybavením na mieste. Môžete sa rozmaznávať masážami, relaxovať pri bazéne alebo vo wellness centre a vychutnávať si rozmanité jedlá v reštauráciách.

V neposlednom rade, ak chcete preskúmať hlavné mesto Grenada, St. George's, je to odtiaľto len krátka cesta. Môžete navštíviť historické budovy, ako je Fort George, ktorý ponúka impozantný výhľad na prístav a mesto. V St. George's sa tiež konajú rôzne festivaly a trhy, kde si môžete kúpiť miestne remeslá a produkty.

St. David's je ideálnym miestom pre dovolenku, ak túžite po kombinácii prírody, dobrodružstva a relaxu. S jeho nádhernými plážami, bohatými prírodnými parkmi a okolitými aktivitami, St. David's vám zaručene poskytne nezabudnuteľnú dovolenku plnú krásnych zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada St. David's


1. Aký je hlavný mesto Grenady St. David's?
Odpoveď: Grenada St. David's nemá žiadne hlavné mesto.

2. Ktoré sú najlepšie pláže v Grenade St. David's?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Grenade St. David's sú Grand Anse Beach, La Sagesse Beach a Petit Anse Beach.

3. Kam môžem ísť na turistiku v Grenade St. David's?
Odpoveď: V Grenade St. David's sú populárne turistické atrakcie, ako napríklad Fort Frederick, Mt. Qua Qua a Grand Etang Lake.

4. Aké sú najlepšie aktivity pre deti v Grenade St. David's?
Odpoveď: Niektoré z najlepších aktivít pre deti v Grenade St. David's sú návšteva pláže Grand Anse, vodné športy na pláži a návšteva Grenada Chocolate Company.

5. Aké je počasie v Grenade St. David's?
Odpoveď: Grenada St. David's má celoročne teplé a vlhké podnebie s priemernými teplotami v rozmedzí 25-30 ° C.

6. Môžem získať víza pre Grenadu St. David's?
Odpoveď: Ak máte platný cestovný pas, väčšina turistov nemusí získať víza na pobyt do 90 dní.

7. Kedy je najlepšie navštíviť Grenadu St. David's?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Grenady St. David's je v období od decembra do apríla, keď sú nižšie teploty a menšie riziko dažďa.

8. Aké areál Grenada St. David's pokrýva?
Odpoveď: Grenada St. David's je najväčšou z desiatich parížskych oblastí Grenady a pokrýva približne 30% celkovej plochy krajiny.

9. Ako môžem cestovať medzi Grenadou St. David's a hlavným ostrovom Grenada?
Odpoveď: Medzi Grenadou St. David's a hlavným ostrovom Grenada existuje pravidelné trajektové spojenie a tiež môžete využiť súkromnú dopravu alebo taxík.

10. Aké sú miestne jedlá Grenady St. David's?
Odpoveď: Národným jedlom Grenady St. David's je kokosový koláč a tiež sa tu podávajú ryby, morčacie mäso a viacero druhov ovocia.


Letenka Grenada St. David's


Grenada St. David's je malý karibský ostrov, ktorý sa nachádza v južnej časti Karibiku. Tento ostrov je pravdepodobne jedným z najkrajších miest na svete, s jasnými modrými oceánmi, bielymi piesočnatými plážami a úchvatnou faunou a flórou.

Ak hľadáte nezabudnuteľné dovolenkové miesto na východe Karibiku, tak Grenada St. David's je ideálna volba. Podľa recenzií cestovateľov je toto miesto dokonalé pre tých, ktorí sa chcú ukryť pred celoročným náporom turistov a chcú si užiť pár dní oddychu.

Ak ste už rozhodli, že chcete navštíviť Grenadu St. David's, sú tu informácie o letenke. Letenka z Európy do Grenady je dostupná prostredníctvom množstva leteckých spoločností, ako je British Airways alebo Virgin Atlantic. Cena letenky závisí od letového trasy a počtu prestupov.

Môžete vyhľadať lety s jedným prestupom, napríklad z Londýna cez New York alebo Toronto. Ceny leteniek do Grenady sa preto líšia, pričom najnižšie ceny sa môžu pohybovať okolo 500 eur.

Ak sú vaše lety z Európy už naplánované, môžete tiež preskúmať miestne lety, ktoré vás dopravia z iných karibských ostrovov do Grenady. Tieto miestne lety sú často závislé od počasia, pretože sú závislé na menších lietadlách.

Všetky lety do Grenady St. David's pristávajú na medzinárodnom letisku Maurice Bishop. Letisko sa nachádza na juhozápadnej strane ostrova, asi 5 km od mesta St. George’s, ktoré je hlavným centrom Grenady.

Celková doba letu z Európy na Grenadu trvá asi 8 až 12 hodín (v závislosti od letového trasy a počtu prestupov). Po príchode na letisko Maurice Bishop budete schopní preveriť si prípojné lety alebo pokračovať v ceste do Vašej dovolenkovej destinácie.

Grenada St. David's je krásne miesto, ktoré stojí za návštevu. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku už dnes. Ak potrebujete ďalšie informácie o letenke alebo cestovaní do Grenady, neváhajte sa opýtať svojho cestovného agenta.


Ubytovanie Grenada St. David's


Grenada, známa aj ako "Ostrov korenia", je nádherný karibský ostrov plný farebných pláží, krásnych výhľadov a bohatej histórie. Ak sa chystáte navštíviť Grenadu, určite sa zastavte v oblasti St. David's, kde nájdete niektoré z najlepších miest na ubytovanie.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v St. David's je La Sagesse Nature Centre. Nachádza sa v tropickom lese a ponúka krásny výhľad na Karibské more. La Sagesse má rôzne možnosti ubytovania vrátane malých chatiek, dvojposteľových izieb s výhľadom na more a väčších apartmánov. Okrem ubytovania ponúka La Sagesse aj rôzne aktivity, ako napríklad turistiku v lesoch a surfovanie.

Ak hľadáte niečo ešte luxusnejšie, skúste Spice Island Beach Resort. Tento luxusný rezort sa nachádza len pár krokov od pláže a ponúka všetky nevyhnutné zariadenia vrátane bazéna, reštaurácie a posilňovne. Izby majú veľké postele, kúpeľne s vanou a sú elegantne zariadené. Ak chcete zrelaxovať, vyskúšajte si masáž v krytom wellness centre.

Ďalšou možnosťou ubytovania v St. David's je Cabier Ocean Lodge. Nachádza sa na vrchole kopca a ponúka krásny výhľad na pláž a Karibské more. Cabier má rôzne typy izieb, vrátane dvojposteľových izieb a apartmánov s kuchyňou. Reštaurácia Cabier ponúka tradičné grenadské jedlá a ich bar je ideálny na relax s koktejlom v ruke.

Ak hľadáte niečo súkromné, skúste The Point at Petite Calivigny. Tento súkromný luxusný rezort ponúka súkromné apartmány priamo na pláži. Apartmány majú súkromný bazén a priamo sa otvárajú na krásnu pláž. Reštaurácia ponúka svieže morské plody a Grenadské špeciality.

V St. David's nájdete mnoho možností na ubytovanie, či už chcete súkromný luxus alebo niečo skromnejšie. Bez ohľadu na váš výber, určite sa budete cítiť ako doma v tejto krásnej oblasti na ostrove Grenada.


Počasie Grenada St. David's


Grenada St. David's sa nachádza na južnej strane ostrova Grenada, ktorý patrí do Karibiku. Toto miesto má tropické podnebie s teplými a vlhkými letami a miernymi zimami. Počasie v Grenada St. David's sa líši v závislosti od ročného obdobia.

Letné obdobie v Grenada St. David's trvá od júna až do septembra. Počas tohto obdobia teploty dosahujú v priemere 31 °C. Vysoké teploty sú sprevádzané vysokou vlhkosťou, čo robí počasie ťažkým a nepríjemným. Toto obdobie je tiež charakterizované častými dažďami a búrkami so silnými vetrami. Je dôležité, aby turisti v tomto období mali so sebou vhodné oblečenie a ochrannú opaľovaciu kozmetiku.

Zimné obdobie v Grenada St. David's trvá od decembra až do marca. Teploty v tomto období sú miernou, pohybujú sa okolo 26 °C v priemere. Vysoká vlhkosť je stále prítomná, ale menej intenzívna. Zimné obdobie nie je charakteristické intenzívnymi dažďami a búrkami, ale sem tam príde aj nejaký ten oblačný deň.

Najpríjemnejšou dobou pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť silným dažďom a búrkam, je obdobie od apríla až do mája. Teploty sú stále teplé a prijateľné, vlhkosť klesá a počasie je väčšinou slnečné a jasné.

Okrem dažďov a búrok, ktoré sú prítomné v letnom období, ostrov Grenada St. David's môže byť niekedy náchylný na hurikány. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra, no na ostrove môže byť ohrozené počasie aj v iných mesiacoch.

Všeobecne platí, že Grenada St. David's má počasie, ktoré ponúka celoročne mierne a teplé teploty, ktoré dokážu uspokojiť potreby turistov. Je dôležité mať na pamäti, že počasie sa môže rýchlo zmeniť, preto je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa tomu. Napriek tomu, že búrky a dažde môžu byť pre vás nepríjemné, niektorí turisti sa prichádzajú na Grenadu stále radi pozrieť práve v tomto období kvôli bohatej prírode a krajine, ktorá kvitne a zelená sa.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky