Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Guatemala Tikal

Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


Najčastejšie otázky týkajúce sa Guatemaly a Tikalu môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Guatemala?
Odpoveď: Guatemala sa nachádza v Strednej Amerike, medzi Mexikom a Belize.

2. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale patrí mesto Antigua, jazero Atitlán a Mayanské ruiny v Tikale.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Tikalu?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Tikalu je v období sucha, čo je od novembra do apríla. Tieto mesiace majú nižšiu zrážkovú činnosť, čo umožňuje lepšiu návštevu archeologických lokalít.

4. Koľko stojí vstup do Tikalu?
Odpoveď: Vstup do Tikalu sa líši podľa štatútu návštevníkov. Pokiaľ ste z Guatemala City alebo iného miesta v Guatemale, tak sa platí vstupné vo výške približne 150 GTQ (Guatemalský quetzal), čo je asi 20 USD. Zahraniční návštevníci si účtujú vyššie vstupné sumy.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Tikale?
Odpoveď: V okolí Tikalu sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hosťovských domov.

6. Aké aktivity môžem robiť v Tikale okrem obdivovania ruín?
Odpoveď: Okrem obdivovania ruín môžete v Tikale robiť rôzne aktivity, vrátane prechádzok po prírodných chodníkoch, pozorovania divočiny a prehliadok po blízkych jazerách.

7. Je Tikal bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Tikal je známe ako bezpečné miesto pre turistov, ale je dôležité dodržiavať bežné opatrenia a preventívne opatrenia ako v každom inom cestovnom cieľe.

8. Potrebujem víza na návštevu Guatemaly?
Odpoveď: Záleží na vašej národnej príslušnosti. Niektoré krajiny majú dohodu o bezvízovom styku s Guatemalou, zatiaľ čo iné potrebujú víza na vstup. Je však vždy dobré si skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pred plánovanou návštevou.


Dovolenka Guatemala Tikal


Dovolenka v Guatemale môže ponúknuť veľa zážitkov, ale určite by si jej návštevník nemal nechať ujsť Tikal, veľkolepé archeologické miesto, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Tikal je jedno z najväčších a najdôležitejších mayských archeologických miest, nachádza sa v severnej časti Guatemaly. Mesto sa rozprestiera na ploche viac ako 16 kilometrov štvorcových a bolo využívané od 6. storočia pred naším letopočtom až do 10. storočia nášho letopočtu. Vstup do archeologického miesta stojí približne 30 USD a návštevu si môžete objednať s miestnou turistickou spoločnosťou.

Po predaní vstupenky je potrebné prejsť niekoľko kilometrov do hĺbky džungle, aby ste sa dostali k hlavnému námestiu, kde sa nachádza najväčšia stavba v Tikale - chrám Jaguarov. Táto stavba je aj najvyššou budovou v meste, a na jej vrchole sa dá vidieť celé obrovské mayské mesto a okolitú džunglu. Po vzostupe na vrchol môžete tiež obdivovať krásnu krajinu a počuť zvuky prírody.

V Tikale sa môžete tiež stretnúť s mnohými obyvateľmi džungle, ako sú papagáje, opice a rôzne druhy vtákov. Títo tvorovia sú často prítomní v ktoromkoľvek okamihu, aby poskytli návštevníkom zážitok zo svojho nezabudnuteľného hlasu a zjedli z ruky.

Po návšteve Tikalu by ste si mohli plánovať návštevu aj ďalších archeologických miest v okolí, zo západnej strany je to El Mirador, kde si môžete pozrieť ďalšie veľké pyramidy a na južnej strane Naj Tunich, ktoré sa tiež nachádza v guatemalskej džungli.

Všetky tieto miesta sú univerzálnym svetom Mayov, ktorý napĺňal túžby starých obyvateľov tohto miesta. Návšteva Tikalu a iných archeologických miest preto môže byť pre každého cestovateľa doslova i prenesene nezaplatiteľná. Guatamala naberie úplne iný zmysel, ak si ich na vlastné oči pozriete a zažijete.


Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina bohatá na kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Nachádza sa v Strednej Amerike a je domovom mnohých úchvatných miest, ktoré prilákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Tikal, staroveké mesto Mayov, ktoré leží v hlbokom pralese.

Počasie v Tikale je prívetivé a udržiavané počas celého roka. Je to kvôli jeho geografickej polohe v tropickom dažďovom lese, kde sa teploty pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. Ak sa chystáte navštíviť Tikal, odporúča sa mať so sebou ľahké oblečenie, ktoré umožní pohodlné pohybovanie.

Obdobie, ktoré je najviac priaznivé pre návštevu Tikalu, je suché obdobie od novembra do apríla. Počas tohto obdobia je v Tikale minimálna pravdepodobnosť dažďa a návštevníci budú mať viac príležitostí objaviť túto historickú lokalitu bez obáv z nepriaznivého počasia. Teploty sa v tomto období môžu zvýšiť, až do 30 stupňov Celzia, takže je dôležité mať s sebou dostatok vody a chrániť sa pred intenzívnym slnečným žiarením.

Na druhej strane, obdobie dažďov v Tikale trvá od mája do októbra. Počas týchto mesiacov je tikalský dažďový prales nádherným miestom plným zelene a kvetov. Avšak, návštevníci by sa mali pripraviť na pravidelné prehánky a dažďové záplavy. Napriek tomu, môžu si stále vychutnať krásu Tikalu, pretože dažďové obdobie prináša menšiu turistickú sezónu a väčšiu intimitu s miestnymi pamiatkami.

Pri plánovaní návštevy Tikalu je dôležité brať do úvahy aj čas východu a západu slnka, ktorý je v tejto oblasti pomerne skorý v porovnaní s inými miestami na svete. Táto informácia je dôležitá pre tých, ktorí chcú vychutnať úžasný východ slnka alebo západ slnka nad starobylými ruínami.

Vzhľadom na to, že Tikal sa nachádza v pralese, je tiež dôležité mať na pamäti, že táto oblasť je domovom mnohých druhov hmyzu a živočíchov. Preto odporúčame používať repelenty a chrániť sa pred hmyzom.

Tikal je fascinujúcim miestom s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Prívetivé počasie počas celého roka umožňuje návštevníkom vychutnať si tento úžasný kúsok Mayanskej kultúry. Bez ohľadu na to, ktorú sezónu si vyberiete, Tikal vás určite ohromí a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina v Strednej Amerike, ktorá sa môže pýšiť skutočne nádherným kultúrnym dedičstvom a prírodnými krásami. Jedno z najpopulárnejších miest, ktoré by ste v tejto krajine mali určite navštíviť, je Tikal. Tento archeologický komplex bol jedným z najväčších a najmocnejších miest starých Mayov a dnes patrí medzi najcennejšie archeologické nálezy v celej Latinskej Amerike.

Aby ste si mohli užiť svoju návštevu, potrebujete dobré ubytovanie a preto sme pre vás pripravili zoznam najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Tikalu.

1. Tikal Inn

Tikal Inn je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie v blízkosti archeologického komplexu Tikal. Nachádza sa iba 1 km od vstupu do parku a ponúka pohodlné a praktické izby so súkromným kúpeľňou, televíziou a klimatizáciou. Okrem toho má Tikal Inn aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné guatemalské jedlá.

2. Jaguar Inn Tikal

Jaguar Inn Tikal je akoby precítil atmosféru starověkého Mayanského města. Toto ubytovanie ponúka prvotriedne služby a moderne zariadené izby s kúpeľňou, klimatizáciou a balkónom so záhradným nábytkom. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu a bar, kde si môžete vypočuť tradičnú hudbu a tancovať s domácim osadenstvom.

3. Tikal Luxury Lodge

Tikal Luxury Lodge je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka súkromné bungalovy uprostred prírody s krásnymi výhľadmi na rastlinstvo a faunu úžasnej džungle Guatemaly. Bungalovy sú vybavené súkromným kúpeľňou, klimatizáciou, minibarom a terasou, na ktorej máte možnosť si vychutnať skvelý výhľad na okolitú prírodu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde podávajú medzinárodné jedlá.

4. Las Lagunas Boutique Hotel

Las Lagunas Boutique Hotel je luxusné ubytovanie nachádzajúce sa v krásnom okolí v blízkosti jazera Peten Itza, len necelých 20 minút od Tikalu. Ubytovanie ponúka luxusné súkromné bungalovy s exkluzívnymi výhľadmi na jazero a okolitú prírodu. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, súkromným kúpeľňou, minibarom a súkromnou terasou. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné guatemalské a medzinárodné jedlá.

5. Hotel Jaguar Inn Ak’Tenamit

Hotel Jaguar Inn Ak’Tenamit sa nachádza uprostred subtropického lesa a ponúka klasicky zariadené izby, ktoré majú balkón s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať guatemalskú kuchyňu.

Voľba toho najlepšieho ubytovania v blízkosti Tikalu závisí hlavne na vašich potrebách a predstavách. Niektorí cestovatelia preferujú cenovo dostupné miesta, zatiaľ čo iní radi investujú do luxusného ubytovania. Bez ohľadu na vašu preferenciu však môžete byť istí, že blízkosť Tikalu vám umožní skutočne veľkolepú a nezabudnuteľnú návštevu tohto úžasného archeologického komplexu. Ak plánujete navštíviť Guatemala, Tikal by mal byť jedným z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. S ubytovaním v niektorom z vyššie uvedených hotelov si užijete pohodlný a príjemný pobyt a môžete sa ponoriť do prírodných krás a kultúry, ktoré Tikal ponúka.


Letenka Guatemala Tikal


Letenka do Guatemaly – Preskúmajte kúzlo Tikalu

Guatemala je fascinujúcou krajinou v strednej Amerike, očarujúcou svojou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je oblasť Tikal, kde sa nachádza jeden z najväčších a najlepšie zachovaných archeologických miest starých Mayov.

Ak plánujete navštíviť Tikal, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka do Guatemaly. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie s hlavným mestom Guatemaly, Ciudad de Guatemala. Medzinárodné letisko La Aurora v meste je cieľom mnohých leteckých spoločností, čo znamená, že môžete vybrať z rôznych možností leteniek a časov odletov.

Po prílete na letisko v Guatemale sa môžete rozhodnúť využiť množstvo možností dopravy do Tikalu. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je vnútroštátny let do letiska v mestskom departemente Flores, ktorý sa nachádza len asi 70 kilometrov od Tikalu. Doba letu trvá približne 1 hodinu a môžete si rezervovať letenku u miestnych leteckých spoločností. Z letiska v Flores môžete ľahko získať prepravu do Tikalu.

Keď už budete v Tikale, je čas objaviť jeho kúzlo. Tikal je dôležitým historickým miestom a strediskom Mayov, ktoré bolo považované za jeden z najväčších a najmocnejších miest starovekého sveta. Jeho najväčšou atrakciou sú monumentálne pyramídy, chrámy a paláce, ktoré na vás zaručene zapôsobia.

Navštíviť Tikal môžete na jednodenný výlet z mesta Flores, ale odporúča sa stráviť viac času v tejto oblasti, ak chcete plne vychutnať svoju návštevu. Tikal je obrovské rozsiahle miesto, ktoré má veľa na objavenie, a skutočne sa tu cítite ako vo filme zo starovekého Mayu.

Počas prechádzky po Tikale si vychutnáte úžasné výhľady na majestátne stavby a zeleň okolo vás. Možno uvidíte aj niektoré divoké zvieratá, ako sú opice, tukanovia alebo kapybary, ktoré žijú v oblasti. Pokiaľ časovo dovolí, nezabudnite vyhrať si niečo na vyhliadkovú vežu Tikal Temple IV, odkiaľ sa otvára impozantný výhľad na celé mesto.

Tikal je miestom, ktoré vás absorbuje svojou históriou, energiou a atmosférou. Nielenže vás láka svojou architektúrou a umením, ale aj prírodnými krásami, ktoré ho obklopujú. Je to miesto, kde môžete prejsť cestu kultúry a odpočinku zároveň.

Ak ste zvedaví na krásy Tikalu a plánujete navštíviť Guatemalu, nezabudnite si zariadiť letenku rovno do tohto úchvatného kúzelného miesta. Vaša návšteva Tikalu bude určite nezabudnuteľným zážitkom a dovolenou plnou dobrodružstva a objavovania.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky