Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

India Ajanta a Ellora Caves

Počasie India Ajanta a Ellora Caves


India je krajina s bohatou históriou a kultúrou, a to je jasne viditeľné aj v jeho architektúre a pamiatkach. Dve z týchto pamiatok sú jaskyne Ajanta a Ellora, ktoré sú svetovým dedičstvom UNESCO a sú národnými pamiatkami. Napriek tomu, že sú tieto dve pamiatky veľmi významné pre Indiu, tak ich návštevnosť ovplyvňuje hlavne počasie.

Ajanta Caves sú 30 jaskynnami v severnej časti štátu Maharashtra v Indii. Tieto jaskyne sú známe svojimi starobylými buddhistickými nápismi a nádhernými budistickými malbami. Najlepšie obdobie na návštevu Ajanta jaskýň je od októbra do marca. Toto obdobie je suché a teplota sa pohybuje v rozmedzí od 9 °C do 28 °C. Počas tohto obdobia je pri návšteve jaskýň príjemný chládok a môže sa aj počítať so slnečnými dnami.

Ellora jaskyne sú asi 34 jaskynnami v blízkosti mesta Aurangabad v indickom štáte Maharashtra. Tieto jaskyne sú známe svojimi hinduistickými, buddhistickými a džinistickými nápismi a sochami. Najlepšie obdobie na návštevu Ellora jaskýň je tiež od októbra do marca. Počas tohto obdobia môžeme počítať so suchým počasím a teplota sa pohybuje od 12 °C do 32 °C. Toto obdobie je vhodné na návštevu, pretože svetlo slnka spôsobuje, že skaly a sochy vyzerajú krásne a jasne.

Napriek tomu, že obe jaskyne sú najlepšie navštíviť od októbra do marca, tak to môže byť aj obdobie, kedy je v Indii veľká turistická sezóna, a to môže znamenať, že budú ľudské zápchy a ceny môžu byť vyššie. Ak teda plánujete navštíviť jaskyne Ajanta a Ellora, dôkladne si premyslite, kedy bude pre vás najlepší čas.

Celkovo by sme teda mohli povedať, že Ajanta a Ellora jaskyne sú dve z najspectakulárnejších pamiatok v Indii a je dôležité zvoliť si pre návštevu správne obdobie roka. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto pamiatky v zimnom období, môžete počítať so suchým počasím a prijateľnými teplotami, ktoré vám poskytnú príjemnú a nezabudnuteľnú návštevu.


Letenka India Ajanta a Ellora Caves


India je krajinou plnou nespočetných históriou preniknutých miest a klenotov. A jedným z týchto klenotov sú jaskyne Ajanta a Ellora, ktoré sa nachádzajú na západe Indie. Tieto jaskyne sú považované za jedno z najvýznamnejších archeologických a historických miest v krajine.

Ajanta Caves, známe aj ako Ajanta Leni, sú zároveň súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Jaskyne boli vytesané do vápencových skal medzi 2. a 1. storočím pred naším letopočtom a sú plné starobylých budhových a hinduistických náboženských umení. Tieto jaskyne sú tiež známe svojimi nádhernými freskami a nástennými maľbami, ktoré zachytávajú rôzne fázy budhistickej histórie. Jaskyne Ajanta sú skutočne ohromujúcou podívanou a poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad do prebúdzajúceho sa dejinného obdobia.

Podobne ako Ajanta Caves, aj Ellora Caves sú záznamom starobylého umenia a náboženstva, a sú taktiež zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto obrovská komplex má viac ako 34 jaskýň, kde môžeme obdivovať remeselné vytesávanie z kameňa. Jaskyne Ellora sú jedinečné tým, že kombinujú budhizmus, hinduizmus aj džinizmus v jednom mieste. Najznámejšou jaskyňou je Kailasanatha Temple, ktorý je najväčšou jednotlivou kamennou stavbou na svete. Je považovaný za jeden z najúžasnejších inžinierskych zázrakov staroveku.

Ak hľadáte dávku kultúry a histórie v jednom mieste, návšteva Ajanta a Ellora Caves je nevyhnutná. Ako turista, môžete si naplánovať dovolenku tak, že si zakúpite letenku do mesta Aurangabad, ktoré je najbližším letiskom k týmto jaskyniam. Aurangabad je známe aj ako "Brána do svetla" a ponúka množstvo ubytovacích možností a reštaurácií pre turistov.

Po prílete do Aurangabadu môžete ľahko usporiadať miestne prepravy, ako taxíky alebo autobusy, aby ste sa dostali k jaskyniam Ajanta a Ellora. Ajanta Caves sú vzdialené od Aurangabadu približne 100 kilometrov, zatiaľ čo Ellora Caves ležia asi 30 kilometrov od mesta.

Je však dôležité si uvedomiť, že jaskyne Ajanta a Ellora majú obmedzený počet návštevníkov denne, takže je dobré plánovať si svoju návštevu vopred a zabezpečiť si vstupenky. Odporúča sa tiež mať so sebou pohodlnú obuv a dostatočnú hydratáciu, pretože prechádzka po jaskyniach môže byť fyzicky náročná.

Vzhľadom na význam a krásu Ajanta a Ellora Caves a ich historický význam je určite zaujímavé si pozrieť tieto miesta počas svojej návštevy v Indii. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do Aurangabadu a zažite fascinujúcu cestu do starodávnej histórie a náboženskej kultúry.


Dovolenka India Ajanta a Ellora Caves


India je fascinujúcou krajinou s mnohými kultúrami, náboženstvami a krásnymi miestami. Jedným z najzaujímavejších miest na dovolenku v Indii sú jaskyne Ajanta a Ellora.

Jaskyne Ajanta sa nachádzajú v štáte Maharashtra a boli vytesané do hory v 2. storočí pred naším letopočtom. V týchto jaskyniach si môžete obdivovať nádherné nástenné maľby a sochy, ktoré vyjadrujú náboženské a kultúrne hodnoty starovekého Indie. Tieto jaskyne sú považované za jedno z najvýznamnejších miest hinduizmu a buddhizmu v Indii a sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ellora jaskyne sa nachádzajú v rovnakom štáte ako Ajanta a sú jedinečné tým, že obsahujú nielen hinduistické a buddhistické, ale aj jainské jaskyne. Vytesané do hory v 6. a 9. storočí tieto jaskyne ukazujú vývoj indického umenia a architektúry v priebehu storočí. Mnoho soch a sál môže byť nádherné pozorovať v týchto jaskyniach a niektoré zariadenia sú dokonca precízne vytesané do skaly.

India je známa pre svoje nádherné miesta a jaskyne Ajanta a Ellora sú určite jedným z najviac fascinujúcich. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Indie a chcú vidieť niečo výnimočné, tieto jaskyne sú určite podľa toho. Keď navštívite tieto jaskyne, pripravte sa na to, že sa ponoríte do bohatej histórie a kultúry Indie.


Najčastejšie otázky a odpovede India Ajanta a Ellora Caves


1. Čo sa nachádza v Ajanta a Ellora Caves?
Ajanta a Ellora Caves sú historické jaskyne pozostávajúce z krásnych náboženských a umelcovských diel, ktoré uchovávajú starovekú históriu Indie.

2. Kde presne sa Ajanta a Ellora Caves nachádzajú v Indii?
Ajanta Caves sa nachádzajú v štáte Maháráštra, ktorý leží v západnej časti Indie, a Ellora Caves sa nachádzajú vo vzdialenosti asi 30 kilometrov od miesta Ajanta Caves.

3. Kedy boli Ajanta a Ellora Caves vybudované?
Ajanta Caves boli postavené medzi 2. storočím pred n.l. a 6. storočím n.l., zatiaľ čo Ellora Caves boli vybudované v období od 6. do 10. storočia n.l.

4. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu Ajanta a Ellora Caves?
Vstupné poplatky sa líšia pre Indických a zahraničných turistov. Pre Indických turistov to je okolo 30-40 INR a pre zahraničných turistov to stojí približne 600-700 INR.

5. Ako sa dostať do Ajanta a Ellora Caves?
Neďaleké letiská sú Aurangabad a Nashik, ale najlepšie sú dopravou taxíkom alebo autobusom.

6. Ktoré sú najznámejšie jaskyne v Ajanta a Ellora Caves?
Najznámejšími jaskyňami sú jaskyne č. 1 a 2 v Ajanta Caves a jaskyne č. 10, 16 a 32 v Ellora Caves.

7. Existujú v okolí Ajanta a Ellora Caves nejaké hotely alebo ubytovacie možnosti?
Áno, v okolí Ajanta a Ellora Caves nájdete rôzne hotely a ubytovacie možnosti, vrátane turistických stanovísk a hostovských domov v blízkosti jaskýň.

8. Je potrebné vstupenky vopred rezervovať?
Nie, nie je potrebné rezervovať vstupenky vopred, ale je lepšie to urobiť, ak máte plán navštíviť miesto počas veľkej sezóny, ako sú Divali alebo Veľkého Gangu.


Ubytovanie India Ajanta a Ellora Caves


India je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou a históriou. Jedným z najväčších zázrakov tejto krajiny sú jaskynné komplexy Ajanta a Ellora Caves. Tieto jaskyne sú zaradené ako svetové dedičstvo UNESCO a každý rok na ne prichádza množstvo turistov z celého sveta.

Ajanta Caves sa nachádzajú v štáte Maharashtra a sú známe predovšetkým pre svoje nádherné umelecké diela. Tieto jaskyne boli vytesané do skál v 2. storočí p.n.l. a sú považované za vrchol indického budhistického umenia. Vnútri jaskýň sa nachádza viac ako 30 budhistických chrámov a kláštorov, ktoré sú zdobené obrovskými sochami a freskami. Najslávnejším dielom je obraz Budhu v meditujúcej polohe v jaskyni číslo 26. Ajanta Caves ponúkajú jedinečný pohľad na históriu a náboženskú ogdoadu v Indii.

Ellora Caves sú situované v blízkosti Aurangabadu a sú nádherným príkladom indického náboženského umenia. Tieto jaskyne sú kombináciou hinduizmu, buddhizmu a džinizmu a sú datované od 6. až 10. storočia n.l. Existuje tu viac ako 100 jaskýň, z ktorých každá je zasvätená inému božstvu alebo náboženstvu. Najznámejšou jaskyňou je Kailash Temple, ktorý bol vytesaný z jednej obrovskej skaly. Sochy a reliéfy na stenách jaskýň sú úchvatné a podrobne zobrazené. Ellora Caves sú dôkazom o bohatstve a sile indického náboženského umenia.

Ubytovanie v blízkosti Ajanta a Ellora Caves je možné nájsť vo väčšom meste Aurangabad, ktoré je vzdialené asi 100 kilometrov od jaskýň. V Aurangabade si môžete vybrať medzi rôznymi kategóriami ubytovania, od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely. Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred, pretože táto lokalita je veľmi obľúbená a hotely často bývajú vypredané.

Okrem ubytovania si v Aurangabade tiež môžete užiť miestnu kuchyňu a trhy. Miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, sú Biwi Ka Maqbara - miniatura Tádžmahálu, a Bibi Ka Makbara, palác postavený na počesť manželky mughalského cisára Aurangzeba. Môžete sa tiež ísť vykúpať do Pánskych jazier alebo si užiť prírodu v Národnom parku Ellora.

Keď sa rozhodnete navštíviť Ajanta a Ellora Caves, pripravte sa na nádherný zážitok z indického umenia a histórie. Tieto jaskyne ponúkajú jedinečný pohľad na minulosť a bohatú kultúru Indie, a ich krása vás ohromí. Uistite sa, že zahrnutie týchto jaskýň do vášho itinerára pri návšteve Indie, pretože sú to miesta, ktoré budete chcieť vidieť ešte raz.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky