Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kazachstan Altyn-Emel National Park

Dovolenka Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park je jedným z najkrajších miest na dovolenku v Kazachstane. Nachádza sa vo východnej časti krajiny, v pohorí Altaj. Park je známy svojou rozmanitosťou prírodných krás a bohatstvom divokej zveri.

Prvým zážitkom, ktorý vás uchváti pri návšteve parku, je nádherná scenéria. Rozkladá sa na rozlohe viac ako 4600 kilometrov štvorcových a ponúka veľkolepé výhľady na hory, stepy a rieky. Do parku sa dostanete pohodlne autom z mesta Almaty, ktoré je od parku vzdialené približne 240 kilometrov.

Altyn-Emel je domovom mnohých zvierat, vrátane vzácnych druhov, ako sú diví koň a divé ovce. Môžete si vychutnať jazdenie na koni alebo sa vydať na púštnu jazdu a sledovať tieto majestátne zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Park je tiež domovom vzácneho druhu antilopy, známej ako Saiga, ktorá je ohrozeným druhom.

Okrem unikátnych druhov zvierat môžete v Altyn-Emel nájsť aj mnoho kultúrnych a historických pamiatok. Napríklad asi 30 kilometrov od parku sa nachádza pamiatka známa ako "Kamenný kupec", čo je porovnateľné s trhovým priestorom, kde sa v minulosti konali kultové a obchodné aktivity.

Pri návšteve parku si nenechajte ujsť ani Východný Kazachstanský kaňon. Tento kaňon sa nachádza v pohorí Katon-Karagaj a s hĺbkou približne 1500 metrov patrí medzi najhlbšie kaňony na svete. Môžete sa prechádzať po jeho okraji a obdivovať krásne výhľady.

Altyn-Emel National Park je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku v prírode a zároveň objaviť krásy Kazachstanu. Ak radi cestujete, toto je miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť!


Počasie Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park sa nachádza v Kazachstane a je jedným z najkrajších prírodných parkov v krajine. Okrem nádherných horských scenérií a unikátnych ekosystémov ponúka park aj zaujímavú a pestrú klímu.

Kazachstan sa nachádza v strednej Ázii a patrí k najväčším suchozemským krajinám na svete. S tak rozsiahlym územím prichádza aj veľké množstvo klimatických zón. Altyn-Emel National Park leží v južnej časti krajiny, kde prevláda kontinentálny stepný a polopúštny podnebný pás.

V lete je počasie v Altyn-Emel Park veľmi horúce a suché. Priemerné teploty v júni, júli a auguste sa pohybujú okolo 30 ° C, s niektorými miestami, ktoré môžu dosiahnuť aj viac ako 40 ° C. Nocné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 20 ° C, čo umožňuje menší úľavu od denného tepla.

V zime je počasie v parku chladné a suché. Priemerné teploty sa pohybujú okolo -10 ° C a môžu klesnúť až pod -30 ° C. Okrem teploty je charakteristický suchý vzduch a minimálne zrážky. Hory v parku sú pokryté snehom, čo poskytuje krásne scenérie a láka turistov na zimné športy.

Jar a jeseň v Altyn-Emel National Park sa vyznačujú mírnymi teplotami a miernymi zrážkami. Teploty sa pohybujú okolo 15-20 ° C, čo je príjemné na prechádzky a aktivity v prírode. Zrážky sú zvyčajne nižšie ako v lete, ale existuje možnosť pre miernu dažďovú sprchu.

Vďaka rôznorodosti klímy má Altyn-Emel National Park aj rôzne druhy flóry a fauny. Rastlinstvo v parku zahŕňa rôzne druhy tráv, kríkov a stromov, ktoré sa prispôsobili suchému a polopúštnemu prostrediu. Fauna je tiež rozmanitá a zahŕňa diviaky, gazely, rysy, vlky, dravé vtáky a mnoho ďalších druhov.

Altyn-Emel National Park je jedinečné miesto s nádherným počasím a krásnou prírodou. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať úžasnú scenériu, pestrú klímu a príležitosť objaviť jedinečnú flóru a faunu tejto oblasti. Je to skutočný skvost pre všetkých priateľov prírody a dobrodruhov navštevujúcich Kazachstan.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Altyn-Emel National Park


1. Ako sa dostanem do Altyn-Emel National Park?
- Altyn-Emel National Park sa nachádza v Kazachstane. Môžete sa tam dostať letecky, prípadne autobusom alebo vlakom do blízkeho mesta Almaty a odtiaľ si zobrať miestny dopravný prostriedok do parku.

2. Aké atrakcie a aktivity ponúka Altyn-Emel National Park?
- Park ponúka nádherné scenérie, ako sú piesočné duny, hory, rieky a jazera. Môžete si vychutnať turistiku, cestovať na koni, jazdiť na bicykli, pozorovať vtáky a divokou zver a navštíviť historické a kultúrne pamiatky.

3. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od doby návštevy a veku. Pre dospelých je to zväčša okolo X EUR za deň.

4. Aký je optimálny čas na návštevu Altyn-Emel National Park?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období jari a jesene, keď je počasie príjemné a teploty sú miernejšie. Letné mesiace môžu byť horúce, zatiaľ čo zima je chladná.

5. Musím mať nejaké povolenie alebo povolenie na vstup do parku?
- Áno, pre návštevu Altyn-Emel National Parku musíte mať všeobecné turistické povolenie alebo povolenie od miestnych úradov.

6. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti parku?
- V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely, penzióny a kempy, kde si môžete rezervovať ubytovanie. Odporúča sa vopred si zabezpečiť ubytovanie.

7. Aké druhy divokej zvery môžem vidieť v Altyn-Emel National Park?
- V parku žijú rôzne druhy divočiny, ako sú napríklad tuleni, gazely, divoké kozy, lišky a vzácne druhy vtákov.

8. Je možné si prenajať miestneho sprievodcu v parku?
- Áno, je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť objaviť najdôležitejšie atrakcie parku a zistiť viac o miestnej prírode a kultúre.

9. Aké sú pravidlá a zásady návštevy Altyn-Emel National Park?
- Pri návšteve parku je potrebné dodržiavať pravidlá ochrany prírody a miestne obyvateľstvo. Patrí sem napríklad nevstupovanie do chránených oblastí, nedotýkanie sa divokej zveri a nevynášanie si so sebou odpadkov.

10. Aké iné turistické atrakcie sú v blízkosti Altyn-Emel National Park?
- V blízkosti parku sa nachádzajú aj iné turistické atrakcie, ako sú Charyn Canyon, Kolsai Lakes a Big Almaty Lake, ktoré stoja za návštevu.


Ubytovanie Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Kazachstane a je obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Nachádza sa na juhu krajiny, v blízkosti hranice s Čínou, a rozprestiera sa na ploche takmer 5 000 kilometrov štvorcových. Park je domovom množstva unikátnych druhov rastlín a živočíchov a ponúka nádherné scenérie a nekonečné možnosti na dobrodružstvo a objavovanie.

Keďže Altyn-Emel National Park je taký rozsiahly, turistom sa ponúka možnosť ubytovať sa priamo v parku. V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché chatky a stanové tábory. Turisti majú možnosť vybrať si ubytovanie, ktoré spĺňa ich potreby a preferencie.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, je k dispozícii niekoľko hotelov s prvotriednymi službami a pohodlnými izbami. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti hlavných atrakcií parku a ponúkajú širokú škálu služieb, ako sú reštaurácie, bazény a wellness centrá. Okrem toho, hostia majú možnosť obdivovať ohromujúce výhľady na prírodu priamo z izby.

Pre tých, ktorí si želajú autentický zážitok v prírode, sú k dispozícii chatky a stanové tábory. Tieto ubytovacie možnosti sú jednoduchejšie, ale poskytujú útulné a pohodlné prostredie pre turistov. Chatky sú zväčša vyrobené z dreva a nachádzajú sa v správnych odľahlých častiach parku, poskytujúc pohľad na okolitú krajinu. Stanové tábory sú situované v blízkosti populárnych turistických trás a ponúkajú možnosť prenocovania v prírode pod oblohou.

Altyn-Emel National Park ponúka nádhernú prírodu, ktorá je naozaj jedinečná. Medzi hlavné atrakcie parku patrí Červená skala, jedna z najkrajších prírodných útvarov v strednej Ázii. Táto veľká červená skala je zapustená medzi zelenými stepami a ponúka úchvatné pohľady. Ďalšou atrakciou je Ajakai Kyzyl Skala, veľký piesočný dunaj, ktorý mení svoju farbu v závislosti od polohy slnka. Turisti tiež môžu navštíviť hrob Amankara, starobylé kamenné hrobky ležiace na plošine, z ktorých je úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Návšteva Altyn-Emel National Park je jedinečný zážitok. Turisti majú možnosť objaviť unikátne rastliny a živočíchy, ako aj vychutnať si nádherné scenérie a prírodné útvary. S možnosťou ubytovania v parku majú turisti príležitosť stráviť viac času v tejto nádhernej oblasti a zažiť autentické prírodné prostredie. Nech už si turisti vyberú luxusné ubytovanie alebo sa rozhodnú stráviť noc v chatke alebo stanovom tábore, jedno je isté - ich pobyt v Altyn-Emel National Park bude veľkým dobrodružstvom naplneným krásami prírody.


Letenka Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park: Skvost v srdci Kazachstanu

Kazachstan, obrovská krajina na pomedzí Ázie a Európy, je domovom množstva fascinujúcich a unikátnych prírodných miest. Jedným z nedocenených pokladov tejto krajiny je Altyn-Emel National Park, ktorý sa nachádza v jeho juhovýchodnej časti. Letenka do Kazachstanu a návšteva tohto parku je pre každého priateľom prírody nádherným zážitkom.

Altyn-Emel National Park je jeden z najväčších národných parkov v Kazachstane a začiatkom 90. rokov bol zahrnutý na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Tento park sa rozprestiera na rozlohe 4 600 km² a ponúka návštevníkom prekrásne scenérie, rozmanitú faunu a flóru a zaujímavé histórie.

Prírodné krásy parku sú pohorím Djungarské Alatau, ktoré obklopuje park a tvorí jeho spektakulárne horizonty. Turisti majú možnosť preskúmať rôzne partie pohoria a objaviť ostávky reliktového lesa, rozsiahle stepi a jazera. Výstup na vrchol hory Aktau je tiež nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete obdivovať nádherné vápencové formácie a farby, ktoré sa menia od bielou po ružovú a oranžovú.

Samotný park je bohatý aj na rôzne druhy zvierat. Môžete tu nájsť niekoľko vzácnych a ohrozených druhov ako stepnú antilopu, pliagu mongolskú, kamzíka, argaliho a mnoho ďalších. Park je tiež domovom pre rôzne druhy vtákov, ktoré môžu byť obzvlášť zaujímavé pre ornitológov a milovníkov vtáctva.

Okrem toho, Altyn-Emel je prepojený s bohatou históriou a kultúrou Kazachstanu. Park je domovom pre rôzne historické pamiatky vrátane kameňa s menom "Bésbarmak", ktorý je pokladom kazašského národa. Park skrýva aj podzemné hrobky z doby bronzovej a kamennú idolu z mýtiky skitia, ktoré sú fascinujúcim náhľadom do minulosti tejto krajiny.

Návštevníci parku majú k dispozícii v guide a turistické trasy, ktoré sa vytvárajú tak, aby si mohli vychutnať nádhernú prírodu a zároveň chrániť oblasť pred nedovoleným narušovaním. Môžete si vybrať z rôznych typov aktivít, ako je turistika, jazda na koni, cyklistika a každoročne sa v parku koná aj festival, ktorý je centrom miestnej kultúry a tradícií.

Ak máte radi prírodu a túžite po unikátnom zážitku, letenka do Kazachstanu a návšteva Altyn-Emel National Parku je voľbou, ktorú nebudete ľutovať. Tento nádherný park ponúka spojenie krajiny, fauny, flóry a histórie, ktoré je ťažké nájsť na iných miestach sveta. Pokojne sa pohrabte do tajomstiev tohto poklady a nechajte sa okúzliť jeho krásou a neobyčajnou prírodnou rozmanitosťou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky