Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Libanon Bcharré

Počasie Libanon Bcharré


Libanon Bcharré sa nachádza v blízkosti vrcholov hôr Mount Lebanon a je domovom pre blízko 6000 obyvateľov. Svojou položkou na východnej strane pohoria Libanon a v blízkosti zimného strediska Faraya Mzaar, je Bcharré známe nielen svojou krásnou krajinou, ale aj rôznorodými podnebnými podmienkami.

Bcharré má subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 25°C. Ďalšie teplé mesiace sú júl a september, kedy sa môžu teploty vyšplhať aj nad 30°C.

Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do februára, sú v Bcharré chladné a mrazivé. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo 4°C a môže dosiahnuť aj -10°C. Pretože sa Bcharré nachádza v blízkosti zimného strediska Faraya Mzaar, je to ideálne miesto na lyžovanie a ostatné zimné športy.

V jul a august, keď sa v Bcharré vyskytuje najviac dažďov, môže hrozit riziko povodní a zosuvov pôdy. Na druhej strane, v zimných mesiacoch, keď príde na zasneženú krajinu, môže sa stať cesty a turistické chodníky ťažko prechodnými.

Vzhľadom na svoju nadmorskú výšku a polohu, Bcharré je obrovským prírodným zdrojom pre Libanon. Okolie Bcharré má celoročne prekrásnu krajinu a ponúka turistom mnoho aktivít, od lyžovania až po turistiku a prechádzky po národnom parku Qadisha.

Vzhľadom na podnebie v Libanon Bcharré, návštevníci by mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky a mali by si zabezpečiť vhodné oblečenie a vybavenie pre svoje aktivity a odpočinok v tejto krásnej oblasti.


Dovolenka Libanon Bcharré


Ak hľadáte nekonvenčnú a exotickú destináciu pre dovolenku, nemusíte sa pozerať ďaleko. Libanon, krajina ležiaca na vzájomnom preseku Východu a Západu, ponúka bohatú históriu, ohromujúcu prírodu a fascinujúcu kultúru. V rámci tohto článku sa pozrieme na jedno z najkrajších miest v Libanone - Bcharré, ideálnu destináciu pre dovolenku.

Bcharré je malé mesto a horské letovisko v Severnom Libanone. Nachádza sa približne dve hodiny od Bejrútu, hlavného mesta Libanonu, a je obklopené horskými štítmi a rozsiahlou hornatou krajinou. Jeho poloha je ideálna pre prírodnejšie typy dovoleniek, ako sú turistika, horská cyklistika a jazda na koňoch.

Základňou pre vašu dovolenku v Bcharré by mohol byť cestovateľský rezort Cedars. Tento rezort je obklopený jedinečným prírodným prostredím, vrátane cédrového lesa, ktorý je známy tým, že ho obývajú stáročné cédre, symbol Libanonu. Okrem nekonečných možností turistiky a horských aktivít ponúka Cedars aj luxusné ubytovanie a vynikajúcu stravu, ktorú si môžete vychutnať po náročnom dni v prírode.

V Bcharré si môžete tiež vziať čas na preskúmanie mesta a jeho okolia. Hlavnou turistickou atrakciou je Gibran Khalil Gibran Memorial, múzeum venované slávnemu libanonskému umeleckému a filozofickému vodcovi. Tu môžete objaviť jeho originálne diela, ako aj dozvedieť sa viac o jeho živote a odkaze.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je tu aj pevnosť Bcharré, známa svojou úlohou počas ničivej libanonskej občianskej vojny. Navštíviť túto pevnosť vám umožní spoznať históriu mesta a zhola oceniť jeho dôležitosť pre región.

A keďže je Libanon zároveň strediskom gastronómie, nemôžete vynechať skúšku miestnych špecialít v jednej z miestnych reštaurácií. Mäsové jedlá, čerstvé ryby, bylinky a koreniny - to všetko sa nachádza v obrovskom množstve jedál, ktoré Libanon ponúka.

Ak hľadáte niečo špecifické, vydeľte si čas na návštevu divokého údolia Kadisha, ktoré je zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Toto údolie ponúka úchvatné výhľady na prírodu, skalnaté útesy a historické kláštory.

Mesto Bcharré a jeho okolie sú skutočne jedinečnou destináciou pre dovolenku. Jeho kombinácia nádherných prírodných prostredí, bohatej histórie a jedinečnej kultúry robia z tohto miesta ideálnu voľbu pre každého, kto túži po nezabudnuteľnej dovolenke.


Ubytovanie Libanon Bcharré


Libanon je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Mesto Bcharré sa nachádza v severnom Libanone a je známy svojou krásnou prírodou a turistickými atrakciami. Ak plánujete navštíviť Bcharré, potom hľadanie ubytovania by malo byť vašou prioritou. V tomto článku vám predstavíme niektoré druhy ubytovania, ktoré sú k dispozícii v Bcharré.

1. Hotelové ubytovanie

Bcharré má pomerne veľký počet hotelov, ktoré ponúkajú štandardné a luxusné ubytovanie pre turistov. Tieto hotely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú rôzne zariadenia, vrátane reštaurácií, bazénov, posilňovní a detských ihrísk. Niektoré z týchto hotelov sú:

- Beit Al Qamar: Je to malý rodinný hotel s krásnym výhľadom na hory a Bcharré. Ponúka dvanásť izieb s vlastnou kúpeľňou, reštauráciu, bazén a terasu na opaľovanie.
- Cedar Lodge: Hotel sa nachádza v centre Bcharré a ponúka 31 izieb s vlastnou kúpeľňou. Každá izba má televízor a minibar. Hotel tiež ponúka reštauráciu, bar a posilňovňu.
- Le Tournant Hotel & Resort: Je to luxusný hotel položený v srdci zelených kopcov Bcharrého. Ponúka 91 izieb a apartmánov, reštauráciu, spa a wellness centrum, vonkajší bazén a ihriská na tenis a minigolf.

2. Ubytovanie v apartmáne

V Bcharré si môžete nájsť aj mnoho apartmánov na prenájom na krátkodobé alebo dlhodobé pobyty. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. Mnoho z týchto apartmánov ponúka plne vybavenú kuchyňu, miesto na parkovanie a bezplatné Wi-Fi. Niektoré z týchto apartmánov sú:

- Rawa'a Appartments: Ponúka viacero apartmánov s jednou a dvoma spálňami, kuchyňou a obývacou izbou. Nachádza sa len niekoľko minút pešou chôdzou od Strednej školy Prvej kresťanskej misie a sú ideálnym miestom pre rodinné pobyty.
- Al Wadi Hotel: Tento hotel a apartmány sú položené na úpätí hory, kde sa nachádza mnoho turistických miest. Ponúka plne vybavený apartmán s kuchyňou a obývacou izbou.
- Chbat Hotel: Tento hotel má veľký výber izieb a apartmánov s vlastnou kúpeľňou, kuchyňou a WiFi. Ideálne pre rodinné pobyty.

3. Ubytovanie v horskom dome

V Bcharré sa nachádzajú aj horské domy, ktoré ponúkajú útulné a kľudné ubytovanie pre turistov. Tieto domy sa nachádzajú ďalej od mesta a ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na hory a prírodu. Niektoré z týchto ubytovaní sú:

- Horský dom v Bcharré: Tento horský dom má 4 izby a ponúka ubytovanie pre až 14 hostí. Nachádza sa len pár minút peši od svetovo známej cedrovej rezervácie a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.
- Chetty's Eco-Friendly Mountain Lodge: Tento horský dom je úplne ekologický a ponúka ubytovanie pre jednotlivcov a páry. Nachádza sa na úpätí hory a ponúka spevňovanú záhradu, grilovanie a zážitkovú oblasť.
- Beit Douma: Tento horský dom ponúka ubytovanie v dvoch apartmánoch s vlastnou kúpeľňou a kuchyňou. Nachádza sa v srdci prírody a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.

Výber ubytovania v Bcharré závisí na vašich preferenciách a rozpočte. Či už si vyberiete luxusné ubytovanie, apartmán alebo horský dom, určite si užijete nádhernú prírodu, kultúru a pohostinnosť, ktoré Libanon ponúka.


Letenka Libanon Bcharré


Ak sa zaujímate o netradičné a fascinujúce miesta, potom by ste určite mali zvážiť návštevu Bcharré, malebného mestečka v Libanone. A prečo nie využiť letenku práve do Bcharré a začať svoju dobrodružnú cestu hneď pri prílete?

Bcharré je malé horské mestečko v pohorí Libanon na severe krajiny. Svojím pokojným a autentickým prostredím pritiahne návštevníkov, ktorí túžia po úteku od ruchu veľkých miest a chcú objaviť nádherné scenérie horského prostredia.

Jedným z hlavných turistických lákadiel Bcharré je jeho poloha v blízkosti kedysi neobydleného jaskynného systému Jeita Grotto. Táto prírodná pamiatka bola objavená v roku 1836 a odvtedy privádza ľudí z celého sveta, aby obdivovali jej pôsobivú krásu. Jaskynný systém je jedným z dôvodov, prečo sa Bcharré označuje ako brána k pamiatkom jaskýň v Libanone.

Pre milovníkov literatúry nie je Bcharré len miestom, ale aj dôležitým symbolom. Je to totiž miesto narodenia slávneho libanonského básnika a filozofa Khalila Gibran. Jeho dedina narodenia je dodnes dojímavou pamiatkou, ktorá ponúka ľuďom možnosť nahliadnuť do života a miesta Gibranovho detstva. Jeho dom je teraz múzeum, ktoré zachováva jeho dielo a archívy.

Okrem svojho kultúrneho významu ponúka Bcharré aj rôzne príležitosti na outdoorové aktivity. Hory okolo mestečka sú ideálne pre túry a horské výlety. Môžete absolvovať poučnú prechádzku po Gebranovom vodnom chodníku, ktorý spája viacero prameňov a vodopádov, a tak objaviť úchvatné prírodné scenérie. Okolité hory ponúkajú aj možnosti prebehnutia sa na koni alebo na snežných saních v zimných mesiacoch.

Keď sa rozhodnete vyskúšať libanonskú kuchyňu, Bcharré vás nesklame. Môžete ochutnať tradičné jedlá, ako napríklad baba ghanoush (na omáčku pripravená pečená baklažánová pasta), tabbouleh (šalát z bulguru a čerstvej zeleniny) alebo kebabs pripravené z miestneho mäsa. Je tu tiež dostatok reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelú libanonskú kávu a steru (tradičný libanonský nápoj z ihiel cédrového stromu).

Po celodennej súťaži ruchu a síl mesta si môžete oddýchnuť a ubytovať sa v niektorom z miestnych hotelov s úchvatným výhľadom na hory. Okolie a atmosféra Bcharré sú ideálne na relaxáciu a obnovu síl.

Letenka do Bcharré je cestou do úplne iného sveta, sveta plného prírodných scenérií, kultúrneho dedičstva a pokojných chvíľ strávených v kľude horského prostredia. Ak sa chystáte na Libanon, neváhajte a urobte si z Bcharré jednu z vašich zastávok. Určite to nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Bcharré


1. Kde sa nachádza Bcharré v Libanone?
Bcharré sa nachádza v severnom Libanone, v guvernoráte Líbye.

2. Aký je počet obyvateľov v Bcharré?
Podľa odhadu z roku 2020 je v Bcharré približne 2 500 obyvateľov.

3. Aké je hlavné turistické lákadlo v Bcharré?
Hlavným turistickým lákadlom v Bcharré je Kadíšská údolná rezervácia, ktorá je známa pre svoju nádhernú prírodu a peších túr. Tiež je tu Kedrový les, ktorý je chráneným svetovým dedičstvom UNESCO.

4. Aké sú typické miestne jedlá v Bcharré?
V Bcharré si môžete vychutnať tradičné libanonské jedlá, ako sú hummus, falafel, tabbouleh a rôzne ďalšie jedlá s použitím čerstvého ovocia, zeleniny a olivového oleja.

5. Ktoré udalosti sa konajú v Bcharré?
V Bcharré sa koná niekoľko každoročných udalostí, vrátane Bcharré Festival, ktorý je hudobným a umeleckým podujatím, a ďalších kultúrnych a historických festivalov.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bcharré?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bcharré, sú autom, autobusom alebo taxíkom. Z Bejrútu je možné do Bcharré cestovať autom po ceste č. 1.

7. Aké je počasie v Bcharré?
Počasie v Bcharré je kontinentálne, so studenými a ľadovými zimami a miernymi letami. Teploty sa pohybujú v zimnom období okolo bodu mrazu a v lete dosahujú priemerné hodnoty okolo 25 stupňov Celzia.

8. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí Bcharré?
V okolí Bcharré sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, vrátane Svetoznámych cédrových hor a histórického mestečka Tripolis.

9. Aké sú tradičné remeslá v Bcharré?
V Bcharré sú typickými remeslami drevo-rezbárstvo a výroba ručne tkaných kobercov.

10. Ktorá je najvhodnejšia doba na návštevu Bcharré?
Najvhodnejšou dobou na návštevu Bcharré je jar a jeseň, keď teploty sú mierné a príroda je najkrajšia. V zime je tu možnosť lyžovania v okolitých horách.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky