Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)

Najčastejšie otázky a odpovede Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


1) Čo je Đavolja Varoš?
Đavolja Varoš alebo Devil's Town je unikátna krajinná formácia z kamenných stupňov a balvanov, nachádzajúca sa v južnej časti Srbska.

2) Aké sú otváracie hodiny?
Devil's Town je verejnosti prístupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

3) Koľko stojí vstupné?
Vstupné do Devil's Town je zdarma.

4) Aký je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu Devil's Town je v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie mierné a návštevnosť nie je príliš veľká.

5) Ako sa tam dostanem?
Devil's Town sa nachádza asi 280 km juhozápadne od Belehradu a najlepšie sa tam dostanete autom alebo verejnou dopravou z mesta Niš.

6) Je tam občerstvenie alebo reštaurácia?
Nie, v okolí Devil's Town sa nenachádzajú žiadne občerstvenia ani reštaurácie. Odporúča sa preto vziať si so sebou vodu a niečo na občerstvenie.

7) Je to vhodné pre deti?
Devil's Town nie je príliš vhodná pre malé deti alebo osoby so zdravotným postihnutím, pretože cesta k samotným kamenným stupňom je strmá a ťažká.

8) Je tam parkovisko?
Áno, v blízkosti Devil's Town sa nachádza parkovisko pre návštevníkov.

9) Koľko času potrebujem na návštevu?
Návšteva Devil's Town trvá zvyčajne asi 1,5 hodiny, vrátane času na preskúmanie kamenných stupňov a samotnej prechádzky po okolí.

10) Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Okolie Devil's Town je vhodné pre turistiku a túry, ale nie sú tam k dispozícii žiadne ďalšie aktivity alebo zábava.


Dovolenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je krajina plná tajomstiev a krásnych miest, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj národná rezervácia Đavolja Varoš, alebo inak známa ako Devil's Town.

Toto miesto sa nachádza v južnej časti Srbska, v pohorí Radan, v nadmorskej výške okolo 700 metrov nad morom. Devil's Town je známa svojimi zvláštnymi, ale nádhernými geologickými útvarmi, ktoré sa tvoria v kamenných skalných útvaroch.

Toto miesto je jedinečné, pretože vytvorilo jedinečnú a krásnu krajinu, kde sa stretáva ochrana prírody a kultúry. Devil's Town je domovom mnohých zaujímavých rastlín a zvierat, a je to miesto, kde sa aj dnes konajú tradičné srbské kultúrne podujatia.

Rezervácia obsahuje dve kamenné skaly, na ktorých sú umiestnené kamenné stĺpy, ktoré sú vyše 2 metre vysoké, a ktoré tvoria najzaujímavejšiu časť tohto miesta. Má sa za to, že tieto stĺpy sú niečo podobné ako chrámy s mnohými náboženskými symbolmi. Tento zaujímavý výsledok sa dosiahol vďaka erózii, ktorá postupne odstraňovala kamenné materiály na skale a zostávali v nezvyčajných tvaroch.

Hlavnou atrakciou Devil's Town je lokalita čarovnej vody, ktorá pramení v tejto oblasti, a ktorá má výnimky účinky na ľudské telo. Táto voda má veľmi nízky pH, ktorým sa slávi, a ktorý má zázračné liečivé účinky. Jedným z hlavných zdrojov tejto čarovnej vody sú aj rôzne horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v celej národnej rezervácii Devil's Town.

Celé toto miesto je jedinečné a nezvyčajné, a preto je jedným z najnavštevovanejších miest v Srbsku. Pre turistov, ktorí chcú navštíviť toto miesto, je tu niekoľko rôznych spôsobov, ako sa tam dostať. Najlepšou alternatívou je autodoprava z mesta Niš, alebo iných blízkych miest, alebo aj letisko.

Sme presvedčení, že každý turista by si mal spraviť čas a navštíviť Devil's Town, pretože je to miesto, ktoré túžia vidieť milovníci prírody a záhady. Dovolenka v Srbsku teda môže byť naozaj zaujímavá a nezabudnuteľná, ak zakúpite letenku a vyrazíte na cestu objavovania tohto tajomného miesta.


Počasie Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko sa môže pochváliť mnohými krásnymi miestami, ktoré sú navštevované turistami zo celého sveta. Jedným z takýchto miest je aj miesto nazývané Đavolja Varoš, čo v preklade znamená „mesto diabla“. Toto miesto sa nachádza na juhu Srbska, v blízkosti mesta Kuršumlija. Už len názov vzbudzuje zvedavosť a možno aj malý strach, čo sa skrýva v tomto tajomnom mieste.

Đavolja Varoš je prírodná atrakcia, ktorá vznikla v dôsledku erózie. Ide o súbor kameňových figúr, ktorých výška dosahuje až 2 metre a ktoré pripomínajú niečo ako „kameňové huby“. Tieto figúry sú v zaujímavých tvaroch, ktoré pripomínajú tváre, zvieratá alebo iné zaujímavé tvary.

Niektoré z týchto figúr sú usporiadané do skupín a tvoria akúsi fantazijnú krajinu. V niektorých častiach sa nachádzajú aj malé prírodné fontánky a studničky, ktoré sú zdrojom minerálnych vôd. V mnohých z týchto fontán sa bežne vyskytujú bubliny oxidu uhličitého, ktoré vytvárajú zvláštny zvukový efekt, kedy zvuk pripomína praskanie vína.

Toto miesto je veľmi zaujímavé v každom ročnom období. V lete je tu príjemne chladno, v zime môžete vidieť krásne zasnežené kameňové tvary. Viacnásobne navštevované v období jarného a jesenného vodopádu, kedy oblast navštevujú vodné tokové turisti ba počas tohto mesiaca môžete vidieť večerné jarné a jesenné naisedanie z podnebia.

Đavolja Varoš je zložené zo dvoch oblastí. Prvá oblasť sa volá Mali Đavolja Varoš, čo znamená „malé mesto diabla“. Táto časť sa skladá z 202 kameňových figúr, ktoré sú rozdelené do 2 skupín. Druhá časť sa volá Veliki Đavolja Varoš, čo znamená „veľké mesto diabla“. Táto časť sa skladá z 87 veľkých kameňových figúr a je rozdelená do 3 skupín.

Ak sa rozhodnete navštíviť Đavolja Varoš, určite nezabudnite fotoaparát. Toto miesto ponúka návštevníkom veľa fotogenických miest, ktoré by ste si mali zachytiť na fotografiách. Okrem toho, Viete, že už v roku 1959 bola založená na tomto mieste ochranná zóna, aby sa zachovalo toto unikátne miesto a uchránilo sa pred neželaným zásahom ľudskej činnosti.

Ak hľadáte miesto, ktoré by vás oslovilo svojou tajomnou a záhadnou atmosférou, určite by ste si mali naplánovať návštevu Srbska a miesta nazývanému „mesto diabla“, ktoré sa nachádza v oblasti Kuršumlija. Užite si krásne prírodné scenérie a pustite sa do objavovania tohto zaujímavého miesta!


Ubytovanie Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Đavolja Varoš, známe aj ako Devil's Town, je fascinujúce miesto na juhu Srbska. Táto unikátna krajinná formácia privádza návštevníkov do iného sveta, kde sa stretávajú príroda a mýtus.

Đavolja Varoš sa nachádza blízko mesta Kuršumlija a je jedným z najzaujímavejších prírodných zázrakov v celej krajine. Tieto neobvyklé skaly, ktoré sú známe aj ako "zadymené skaly", vytvárajú jedinečnú krajinu tvorenú stĺpami a mohutnými skalnými formáciami. Pripomínajú výtvory z iného sveta, ktoré vyzerajú ako dielo diabla.

Legenda hovorí, že tento miestny "diabolickej mesto" bolo vytvorené nedobrými silami po dobu 9 000 rokov. Je to miesto plné záhadných príbehov a mystiky, ktoré fascinujú návštevníkov z celého sveta.

Tieto kamenné stĺpy boli formované tisícročia dešťovou vodou a vetrom, ktoré do nekonečnej práce vyrezávali skalu. Niektoré z týchto formácií majú až 15 metrov výšky a nad tie najviššie trčí veľký kameň, ktorý pripomína veže alebo vežu hradu. Aj keď mnoho stĺpov v priebehu rokov spadlo, krajina stále vyzerá ohromujúco.

Tento prírodný fenomén je výsostne chránený a od roku 1959 ho spravuje štátna organizácia. Miesto bolo vyhlásené za geologickú pamiatku prírody a je zároveň jedným z hlavných turistických atrakcií Srbska.

Návštevníci môžu zájesť do múzea v blízkosti miesta, ktoré ponúka informácie o histórii a tvorbe Đavolja Varoš. Existuje tiež niekoľko chodníkov, ktoré vedú návštevníkov cez túto jedinečnú krajinu. Cestou môžete objaviť rôzne prírodné úkazy, ako sú "bludné kamene" a "vraždačka", ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Okrem úctyhodných prírodných úžasov ponúka Đavolja Varoš aj blahodarné bahenné lázně. Mnoho ľudí prichádza do tohto regiónu, aby si užili kúpele a relaxovali v prírodnom prostredí.

Ak hľadáte niečo odlišné a zaujímavé, návšteva Đavolja Varoš je presne to, čo potrebujete. Toto okúzľujúce miesto vás očarí svojou krásou a záhadnosťou, a to vám ponúkne jedinečný pohľad na jedno z najfascinujúcejších prírodných zázrakov Srbska.


Letenka Srbsko Đavolja Varoš (Devil's Town)


Srbsko je krajina bohatá na historické a kultúrne pamiatky, ale často sa na nej nachádzajú aj prírodné krásy, ktoré sú takmer neporušené turistami. Jedným z takýchto miest je Đavolja Varoš, známa aj ako Devil's Town, čo v preklade znamená "Mesto diabla".

Đavolja Varoš sa nachádza v južnej časti Srbska, v pohorí Radan. Jeho hlavnou atrakciou sú jedinečné formácie sochových kameňov, ktoré vytvorila príroda. Tieto kamenné stĺpy majú veľmi nezvyčajný tvar, pripomínajúcí démonov s ostrými zubami a pózami, ktoré sú takmer detské.

Legenda hovorí, že v tomto mieste býval kráľ, ktorého dcéra sa zamilovala do jedného mladíka. Keďže kráľ nebol s touto láskou spokojný, rozhodol sa ju ukončiť vybudovaním dvoch sochových stĺpov, ktoré predstavovali démonov a ukotvuje ho v podhubí kameňov. Toto sa však stalo nielen pre ich lásku, ale aj na odstránenie demonov z tohto miesta. Stojí za zmienku, že voda z jedného prameňa v tejto oblasti obsahuje primese kyseliny a zrazu mení farbu na červenú. Preto je Đavolja Varoš považovaná za jedno z najväčších geologických zázrakov na Balkáne.

Od roku 1959 je toto miesto chránené, a od roku 2019 je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO. Určite stojí za to si naplánovať výlet sem a obdivovať túto jedinečnú prírodnú pamiatku.

Cesta do Đavolje Varoš je jednoduchá a pohodlná, najlepšie je ísť autom. Neďaleko sa nachádza letisko v meste Niš, takže môžete letieť do tejto oblasti a následne pokračovať autovým prechodom. Letenky do Srbska sú bežne dostupné a let do Nišu je často lacnejší než do Belehradu.

Keďže toto miesto nie je tak známe, ako iné turistické destinácie v Srbsku, nemusíte sa obávať preplneného miesta a môžete si pokojne vychutnávať krásu prírody. Miesto je obklopené hustými lesmi a okolitou krajinou, čo umožňuje krásne turistické výlety a prechádzky. Okrem toho si môžete užiť zdravotné pramene, v ktorých môžete relaxovať a zbaviť sa stresu.

Ak hľadáte niečo neobyčajné a jedinečné, ďavolské mesto Srbska je to miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Prírodné krásy, história a legendy vytvárajú magickú atmosféru, ktorá vás ohromí. Letenka do Srbska a návšteva Đavolje Varoš bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky