Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Tanzánia Lake Rukwa

Počasie Tanzánia Lake Rukwa


Tanzánia je veľmi rozmanitá krajina so zaujímavou krajinou, bohatou históriou a kultúrou. Štatisticky, patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta, ale to neznamená, že by bola nútená čeliť len chudobe a ťažkostiam. Tanzánia má tiež svoje čaro a prírodne bohatstvo. Návštevníci sa zvyčajne zameriavajú na klasické safari alebo návštevu Zanzibaru, ale v skutočnosti je tu oveľa viac možností.

V južnej Tanzánii sa nachádza jazero Lake Rukwa. Toto jazero je jedným z najväčších jazier v Tanzánii, ktoré sa nachádza na pomedzí medzi severnou Zambiou a južnou Tanzániou. Jazero Lake Rukwa sa nachádza v oblasti plnej rastlinných druhov a zvierat. Miestne oblasti ponúkajú skvelé možnosti na pozorovanie vtáctva a prehliadky divočiny.

Počasie v Tanzánii sa môže líšiť v závislosti od miesta a ročného obdobia. V oblasti Lake Rukwa sú tri ročné obdobia: suché, mokré a dažďové. Suché obdobie sa vyskytuje od júna do septembra a znamená to, že prvých pár hodín rána a neskoro večer je chladné. Počas dňa sa ale môžu teploty vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Mokré obdobie trvá od októbra do marca a počas tohto obdobia si môžete vychutnať nielen teplejšie počasie, ale aj koktejl tropických dažďov.

Dažďové obdobie sa vyskytuje od apríla do júna, sú to mesiace, kedy v oblasti Lake Rukwa prší viac ako väčšinou, ale všetky safari a aktivity sa tu ešte aj tak prevádzkujú. Dôležitým faktorom je počasie a výber adekvátnej obuvi a oblečenia na takúto dobu. Dávajte pozor na príliš hustý druhé oblečenie, ktorý sa môže premeniť na hreetu a ú Zubček na domácu masáž.

Ak by ste chceli navštíviť Tanzániu a Lake Rukwa, najlepšie obdobie, ktoré vám prinesie ideálne podmienky na safari by sa mohlo pohybovať niekde medzi mesiacmi máj a septembrom, a možno taktiež od decembra do marca. Aj keď sa na safari je možné vydať kedykoľvek v roku, existujú určité obdobia, ktoré sú lepšie než ostatné.

Jazero Lake Rukwa ponúka úchvatný pohľad na miestnu prírodu a nezabudnuteľné zážitky. A s najlepším počasím, ktoré toto miesto práve teraz ponúka, tento zážitok sa určite ešte viac umocní.


Letenka Tanzánia Lake Rukwa


Tanzánia je fascinujúca krajina, bohatá na nádhernú prírodu, bohatú faunu a flóru a vynikajúce miesta na objavovanie. Ak hľadáte nevšedné miesto na svoje nasledujúce dobrodružstvo, letenka do Tanzánie, najmä na jazero Rukwa, by mohla byť tou správnou voľbou.

Jazero Rukwa je druhé najväčšie sladkovodné jazero v Tanzánii a rozprestiera sa na ploche viac ako 3000 kilometrov štvorcových. Nachádza sa na juhozápade krajiny v blízkosti hranice s Zambiou. To, čo toto jazero robí jedinečným, je okolo neho sa rozprestiera značná rozloha močiare.

Letenka do Tanzánie vás zavedie do Dar es Salaam, hlavného mesta krajiny, odkiaľ môžete pokračovať vo vašej ceste do blízkosti jazera Rukwa. Budete mať možnosť zažiť dychberúce scenérie, ktoré kombinujú rozsiahle jazerá, malebné ostrovy, bujné tropické lesy a pláže so zlatým pieskom.

Jazero Rukwa, ako aj okolitá oblasť, sú domovom mnohých endemických druhov rýb a vtákov, čo robí toto miesto mimoriadne zaujímavým pre prírodovedných nadšencov. Môžete sa tešiť na pozorovanie vzácnych druhov vtáctva, ako napríklad ibisy, pelikány a kormorány, ako aj možnosť vidieť vzácne rýby vrátane kaprov a cichlíd.

Okrem príležitostí na pozorovanie vtákov a rýb, jazero Rukwa ponúka aj bohaté možnosti pre ďalšie aktivity. Môžete sa vydať na rybačku a pokúsiť sa uloviť niektoré druhy sladkovodných rýb, ako sú tilápie alebo sumce, ktoré sú tu hojne zastúpené. V blízkosti jazera tiež nájdete niekoľko prírodných rezervácií, ktoré sú bohaté na divokú zver a divú prírodu, čo robí túto oblasť skvelou pre safari.

Ak plánujete navštíviť jazero Rukwa, odporúča sa plánovať svoju návštevu počas suchšej sezóny, ktorá je od júna do septembra. V tomto období je riziko záplav minimálne a môžete si vychutnať dokonalé podmienky na prieskum a objavovanie tejto nádhernej oblasti.

Napriek svojej nádhere a veľkoleposti nie je jazero Rukwa natoľko známe medzi turistami ako iné slávne atrakcie v Tanzánii, ako sú Národný park Serengeti alebo hora Kilimandžáro. To znamená, že môžete zažiť autentickú a pokojnú atmosféru, bez väčších davov turistov. Napriek tomu, že nie je v súčasnosti horúcim turistickým centrom, tu si môžete užiť nádhernú prírodu a nezabudnuteľný zážitok.

Zbavte sa stereotypného cestovania a plaťte za letenku do Tanzánie smerom k jazeru Rukwa. Toto miesto vám ponúkne unikátnu kombináciu prírody a dobrodružstva, ktorá vás nechá obdivovať a očarí svojou krásou.


Ubytovanie Tanzánia Lake Rukwa


Lake Rukwa je jedným z najväčších a najdôležitejších jazier v Tanzánii. Nachádza sa na západnom pobreží krajiny, blízko hraníc s Kongom a Zambiou. Jeho krásna príroda, bohatá fauna a flóra a jedinečná atmosféra robia z Lake Rukwa ideálne miesto na ubytovanie pre turistov, ktorí si želajú objaviť prírodnú krásu Tanzánie.

Lake Rukwa je veľmi populárne miesto pre rybárenie, takže mnoho zdĺhavých chatiek a stanovísk je postavených priamo na jeho brehoch. Turisti majú možnosť si vybrať medzi rôznymi možnosťami ubytovania, od luxusných stanov a chatiek s vlastným sprchovým kútom a toaletou až po jednoduché a ekonomické chatky a bungalovy. Niektoré ubytovacie zariadenia sú dokonca vybavené reštauráciami, kde môžu hostia vychutnať tradičné tanzánske jedlá.

Ak si turisti neželajú stráviť svoj čas rybolovom, môžu využiť rôzne aktivity, ktoré sa ponúkajú v okolí jazera. Niektoré zariadenia sú vybavené bazénmi a wellness centrami, kde sa môžu hostia relaxovať a užívať si oddych pri vode. Okrem toho sa na jazere Rukwa tiež organizujú rôzne vodné aktivity, ako je plachtenie, kajakovanie alebo jazda na lodi.

Lake Rukwa je tiež domovom rôznych druhov zvierat a vtákov, ktoré môžu turisti pozorovať priamo z ubytovacích zariadení. Pani Z Jazera je jedným z najznámejších rezervácií v okolí jazera, kde sa nachádza mnoho exotických druhov a vzácnych vtákov. Rovnako je tu aj možnosť vyraziť na safari a vidieť slony, žirafy, levy a ďalšie divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúrnu skúsenosť, v okolí Lake Rukwa je niekoľko miestnych dedín, ktoré turisti môžu navštíviť. Môžu sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi, spoznať ich tradície a zvyky a dokonca vyskúšať miestne jedlá. Toto je skvelý spôsob, ako sa priblížiť k miestnej kultúre a získať obohacujúci zážitok.

Ubytovanie pri Lake Rukwa ponúka zážitky pre každého turistu - či už máte záujem o rybolov, dobrodružstvo, relaxáciu alebo objavovanie miestnej kultúry. S jeho krásnou prírodou a bohatstvom zvierat je Lake Rukwa skutočným rajom pre prirodzeného milovníka. Každý, kto sa vydá do Tanzánie, by mal určite zvážiť ubytovanie pri tomto úžasnom jazere a nechať sa uniesť jeho prírodnou krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Lake Rukwa


1. Kde sa nachádza Lake Rukwa v Tanzánii?
Lake Rukwa sa nachádza na západnom pobreží Tanzánie, v regióne Rukwa.

2. Aký je najväčší rozmer Lake Rukwa?
Lake Rukwa má rozlohu približne 5 000 km², čím sa radí medzi väčšie jazerá v Tanzánii.

3. Aké sú hlavné prítoky do Lake Rukwa?
Najväčšími prítokmi do Lake Rukwa sú rieky Kalambo, Lufilya a Watutu.

4. Aké rastliny a živočíchy môžeme nájsť pri Lake Rukwa?
Okolie Lake Rukwa je bohaté na vegetáciu, vrátane rôznych druhov rastlín a stromov. V jazere žijú rôzne druhy rýb a rýbacie družstvá sú veľmi dôležité pre miestnych obyvateľov.

5. Je možné sa kúpať v Lake Rukwa?
Áno, je možné sa kúpať v Lake Rukwa, ale je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, pretože jazero môže byť pre niektoré druhy nebezpečné.

6. Je v okolí Lake Rukwa možné pozorovať divokú zver?
Áno, v okolí Lake Rukwa môžete pozorovať rôzne druhy divokej zveri, ako sú slony, hipopotamy, krokodíly a rôzne druhy vtákov.

7. Je možné organizovať rybárske výlety na Lake Rukwa?
Áno, sú k dispozícii rôzne rybárske spoločnosti a kempy, ktoré organizujú rybárske výlety na Lake Rukwa.

8. Aké je podnebie v okolí Lake Rukwa?
V okolí Lake Rukwa prevláda teplé a suché podnebie s miernymi zimnými teplotami. Letá sú horúce a suché, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné a suché.

9. Existuje v okolí Lake Rukwa niečo zaujímavého na vidieť?
Okolie Lake Rukwa je bohaté na prírodné krásy a divadlá. Môžete navštíviť národný park Katavi, kde môžete pozorovať divokú zver vrátane slonov, levov a búfalov.

10. Ako sa dostať k Lake Rukwa?
Lake Rukwa sa dá dosiahnuť cestou z rôznych miest v Tanzánii. Najbližšie letisko je v Mwanze, kde môžete potom cestovať po zemi alebo použiť vnútroštátne lety.


Dovolenka Tanzánia Lake Rukwa


Tanzánia je jednou z najkrajších afrických krajín, ktoré ponúkajú nádherné prírodné scenérie, divokú zver a historické miesta. Dovolenka v Tanzánii je preto populárnou voľbou pre milovníkov prírody a zvierat.

Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Tanzánii, je jazero Rukwa. Toto jazero sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, v blízkosti hranice s Zambiou. Je obklopené hustými lesem a kopčinami, čím tvorí nádherné scenérie.

Jazero Rukwa bolo v minulosti často miestom prebytku vody v mokradných oblastiach, ale v súčasnosti je to suché a vzácne miesto. Pestrá miestna fauna zahŕňa slony, leopardov, hyeny, levhartov a krokodíly.

Ak plánujete dovolenku v Tanzánii a chcete navštíviť jazero Rukwa, najlepšou možnosťou je nechať sa previesť lodou po jazere. Táto aktivita vám tiež umožní spoznať miestny spôsob života a zvyky miestnych obyvateľov.

Nezabudnite na obrovskú kameru na fotografovanie divokej zveri a iných ozdobných scénérií. S odbornými lodnými kapitánmi, ktorí májú skúsenosť s rinčou divokých zvierat a priblížený prístup k miestnym obyvateľom, je vaša dovolenka v Tanzánii s jazerom Rukwa skutočne nezabudnuteľným zážitkom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky